Võimas Poltoranin võttis võidu, eestlased punktikohtadelt väljas

Aleksei Poltoranin
Aleksei Poltoranin Foto: SCANPIX

Tour de Ski jätkus täna eraldistardist klassikasõitudega. Naiste 5 km sõidu võitis Justyna Kowalczyk, kes edestas Krista Lähteenmäki 16,5 sekundiga. Tatjana Mannima sai 50 koha ning kaotust liidrile kogunes 1.09,6.

Meeste arvestuses tegi võimsa sõidu Aleksei Poltoranin, kes edestats Petter Northugi (+8,9) ja Dario Colognat (+8,2).

Karel Tammjärv lõpetas täna 40. kohaga (+58,5), Aivar Rehemaa saab 57. koha (+1.08,4) ja Algo Kärp sai 70. koha (+1.45,1). Kokku lõpetas 73 meest.

Üldarvestuses on Rehemaa 37., Kärp 62. ja Tammjärv 68. kohal. Liidrid on endiselt Northug ja Kowalczyk.

-

Naiste võistlus on alanud!

-

Rajale on saanud ka Tatjana Mannima, keda on peagi oodata juba 2,4 km peale

-

Mannima alustab tagasihoidlikult. Hetkel on ta 2,4 km peal eelviimane. Punkti on läbinud 15 suusatajat.

-

Eestlanna on jõudnud ka finišisse ning seal edestab ta hetkel kahte sportlast. Kaotust hetkeliidrile on 40,1 sekundit.

-

38 naist on rajal. Kokku läheb võistlustulle 57 sportlast. Viimasena alustab tuuri üldliider Justyna Kowalczyk

-

29 naist finišis ning hetkel on soomlannade kaksikjuhtimine. Liider on Aino-Kaisa Saarinen ja teisel kohal on Kerttu Niskanen

-

Kõik naised on finšis! Kowalczyk näitas taas võimu ja võttis ülikindla võidu!

-

Täna on stardis 74 meest. Rehemaa stardinumber on 8, Tammjärve number on 21 ja Algo Kärp kannab numbrit 39

-

Tammjärv alustab Rehemaast 4,4 sekundi võrra kiiremini ning on esimeses vaheaajapunktis neljas!

-

Ka Algo Kärp pääses rajale

-

Rehemaa on finišis! hetke kaotab ta liider Roland Clarale 39,2 sekundit ning on 14. kohal

-

Liidriks läheb Ales Razym. Tammjärv on samuti finišis ning kaotust liidrile on 29,9 ning koht on hetkel kaheksas

-

Tammjärv on hetkel 20., Rehemaa 33. ja Kärp 43. kohal. Finišis on 53 meest.

-

Võidu võtab Poltoranin! Northug võtab teise koha (+8) ja kolmanda koha sai Cologna (+8,2)

-

-

Üldarvestuses on Rehemaa 37., Kärp 62., ja Tammjärv 68. kohal

Enne võistlust:

Ainsa Eesti naisena tuuril kaasa tegev Tatjana Mannima on enne tänast 55. positsioonil. Meestest on parimal kohal Aivar Rehemaa, kes püüab täna parandada oma 37. kohta. Algo Kärp on 62. ja Karel Tammjärv 71.

Meestest läheb tänasele etapile esikohalt vastu Petter Northug Norrast, kellele järgnevad väikeste vahedega venelane Aleksander Legkov ja Dario Cologna Šveitsist. Northug nimetas pärast eilset jälitussõitu tuuri suurfavoriidiks Aleksander Legkovi.

Naiste arvestuses on liider Justyna Kowalczyk Poolast, kellele järnevad rootslanna Chalrlotte Kalla ja Therese Johaug Norrast.

Meeste üldjärjestus: 1. Petter Northug (Norra), 2. Aleksandr Legkov (Venemaa) +5,7, 3. Dario Cologna (Šveits) +10,9 … 37. Aivar Rehemaa +4.36,8, 62. Algo Kärp +10.05,4, 71. Karel Tammjärv +14.10,5.

Naiste üldjärjestus: 1. Justyna Kowalczyk (Poola), 2. Charlotte Kalla (Rootsi) +23,3, 3. Therese Johaug (Norra) +28,7 … 55. Tatjana Mannima +8.21,6.