Venemaa alistas Rootsi 2:0

Peep Pahv
Venemaa koondise poolehoidja.
Venemaa koondise poolehoidja. Foto: Reuters / Scanpix

Jalgpalli Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri viimases alagrupikohtumises alistas Venemaa 2:0 Rootsi ning pääses veerandfinaali.

Mängu käik:

90.+2 minut: Ankifejev püüab rootslaste kauglöögi.

90. minut: Venemaa teeb vahetuse. Pavljutšenkot asendab Bõstrov.

89. minut: Aršavin pääseb Isakssoniga silmitsi, ent väravavaht tõrjub.

85. minut: Venemaa nurgalöök. Pealelööki ei järgne.

82. minut: Venemaa uus rünnak. Taas saab Pavljutšenko trahvikastist löögile, ent pall ei taba väravat.

82. minut: Venemaa uus rünnak. Pavljutšenko pääseb trahvikastis peaga löögile, ent Isaksson püüab.

80. minut: Venemaa terav vasturünnak. Pall tabab posti.

79. minut: Rootsi teeb teise vahetuse. Nilssonit asendab Allbäck.

77. minut: Ibrahimovici karistuslöögist lendab pall kõrgele üle värava.

76. minut: Kolodin teenib kollase kaardi.

73. minut: Ibrahimovic pääseb trahvikastis peaga löögile, kuid Ankifejev püüab palli.

70. minut: Venemaa saab äärelt karistuslöögi. Zirkov lööb otse peale, kuid pall läheb napilt üle põiklati.

69. minut: Venemaa nurgalöök. Pealelööki ei järgne.

67: minut: Venemaa järjekordne nurgalöök, ent pall lendab otse auti.

66. minut: Venemaa teeb esimese vahetuse. Biljaletinovi asemele tuleb platsile Saenko.

65. minut: Aršavin teenib keskväljal kollase kaardi.

64. minut: Venemaa on vajunud rohkem kaitsesse ning Rootsil tekib võimalus suruda. Paraku pole väga teravate olukordadeni jõutud.

62. minut: Rootsi teenib nurgalöögi, ent Mellbergi pealöögist lendab pall üle värava.

60. minut. Rootsi saadab pika palli Venemaa trahvikasti, ent Ankifejev lööb palli minema.

57. minut: Semak teenib kollase kaardi.

56. minut: Rootsi teeb vahetuse. Anderssoni asemel tuleb väljakule Källström.

55. minut: Rootsi jõuavad Venemaa trahvikasti, ent kaitsjad löövad palli minema.

50. minut: Venemaa kiire vasturünnak lõppeb Aršavini täpse pealelöögiga ning Venemaa juhib 2:0

49. minut: Elmanderile vilistatakse suluseis, ent ta ründab edasi ja saadab palli Venemaa väravasse. Kohtunik karistab teda selle eest kollase kaardiga.

48. minut: Venemaa teenib lihtsast olukorrast nurgalöögi.

Mõlemad meeskonnad jätkavad algkoosseisudega.

ALGAS TEINE POOLAEG

45. minut: Venemaa kaitse puterdab, Nilsson pääseb väravavhiga silmitsi, ent Ankifejef tõrjub. Järgneb nurgalöök, ent pealelöögile Rootsi ei jõua.

43. minut: Ljungberg saab löögile, Ankifejev tõrjub palli nurgalöögiks.

40. minut: Rootsi teenib esimese nurgalöögi. Ankifejev lükkab palli rusikatega minema. Järgneb uus rünnak, Ankifejev pudistab, kuid saab palli siiski püütud.

38. minut: Rootsi riputab pika söödu Venemaa trahvikasti, ent Ankifejev püüab kindlalt.

36. minut: Venemaa rünnak - Pavljutšenko lööb põiklatti, korduslöögi tõrjub Isaksson. Järgnenud nurgalöögist teravust ei teki.

35. minut: Venemaa viies nurgalöök, ent väravaohtu ei teki.

28. minut: Venemaa terav vasturünnak, ent Isaksson püüab Biljaletinovi löögi.

27. minut: Larsson sai peaga löögile, ent pall lendas Venemaa värava latti.

26. minut: Venemaa jätkab survet. Biljaletinov pääseb löögile, ent pall läheb mööda.

24. minut: Pavljutšenko lööb ilusa rünnaku järel 1:0

21. minut: Aršavini löögi tõrjub Isaksson nurgalöögiks. Nurgalöögist tulnud pall jõuab Zirkovini, kes lööb napilt mööda.

19. minut: Venemaa kolmas nurgalöök, Zirkov pääseb kaugelt löögile, ent täpsus jätab soovida.

17. minut: Venemaa kauglöök lendab väravast mööda.

16. minut: Rootsi kauglook, Ankifejev püüab palli.

15. minut: Venemaa organiseerib ohtliku rünnaku, kuid löögile ei pääse.

13. minut: Aršavin pääseb trahvikastis peaga löögile, ent pall lendab väravast mööda.

11. minut: Venemaa teine nurgalöök, ent midagi teravat ei sünni.

11. minut: Rootsi väravvaht Isaksson teenib kollase kaardi.

10. minut: Ibrahimovicil tekkis võimalus, ent korralikult löögile ta ei pääse.

6. minut: Kohtumine on alanud Venemaa kerge survega.

5. minut: Venemaa nurgalöök, ent midagi väga teravat ei sünni.

2. minut: Ibrahimovic üritab trahvikastis löögile pääseda, ent rikub määrusi.