Kalev/Cramo kaotas CSKA-le 22 punktiga

Peep Pahv
BC Kalev/Cramo mängumees Gregor Arbet.
BC Kalev/Cramo mängumees Gregor Arbet. Foto: Peeter Langovits

Kalev/Cramo korvpallimeeskond kaotas Ühisliiga alagrupiturniiri kolmandas voorus kodus Moskva CSKA-le 63:85.

Esimene poolaeg oli üsna võrdne. Kui pikka aega oli seis viigis, siis lõpuks läks CSKA ikka mõne puntkiga eest ära. Poolaja võitis CSKA 45:36. Alguses kolmeseid hästi tabanud Kalev lõpu poole enam väga palju kaugelt ei proovinud.  CSKA kolmeste tabavusprotsent seevastu oli muljetavaldav - kuuest üritusest leidsid tee läbi korvirõnga neli. Kalev suutis 13 viskest tabada viis.

Teisel poolajal mängis CSKA kaitses palju agressiivsemalt ning kiiresti kasvatati vahe 20-punktiliseks. Kalev ei suutnud rünnakutel kuidagi õigeid lahendusi leida ning tihtipeale takerdusid pallid enne viset CSKA meeste pikkadesse kätesse. Kuigi Kalev püüdis neljanda veerandaja keskel veel mängu päästa, ei lasknud venelased end häirida ning, kui Kalev paar viset järjest sisse sai, vastasid armeeklubi mehed samaga.

Kalevi resultatiivseimana paistis silma Rait Keerles, kes tõi üleplatsimehena 21 punkti. Kolmepunktiviskeid tabas ta keuuest kolm ning kaheseid kuuest neli - lisaks neli vaaviset. Charron Fisher tõi Kalevile 15 punkti.

Venemaa suurklubi parimaks tõusis leedukas Ramunas Šiškauskas, kes tõi 17 punkti - kolmeseid tabas ta kolmest kolm. Viktor Hrjapa ja Zoran Planinic toetasid külalisi 14 silmaga.

Mängu käik:

Neljas veerandaeg:

Kohtumine lõppes CSKA võiduga 85:63

61:81 Langdon

61:79 Kaun korvi alt

Kalev/Cramolt time-out. Kohtumise lõpuni 02.33.

61:77 Keerles korvi alt

59:77 Kaun surub palli pealt korvi

59:75 Fisher on hoogu sattunud. Kõigepealt võtab kaitselaua ja siis tabab ka viske

57:75 Keerlese kolmene

Kalev võtab time-outi. Mängu lõpuni viis minutit.

42:64 Hrjapa

42:61 Langdoni kolmene. Kolmanda veerandi lõpuni neli minutit.

42:58 Šiškauskaselt kolmas kolmene

Kalevi time-out. Kolmanda veerandaja lõpuni 5.36. CSKA mängib kolmandal veerandajal märgatavalt tihedamat kaitset ning kalevlastel on probleeme söötmisega.

0:2 Hrjapa

Mõlemad meeskonnad osalevad kell 18.45 algavas kohtumises oma parimas rivistuses. CSKA ridadest puudub vaid sloveen Matjas Smodiz, kes pole vigastuse tõttu tänavu veel platsile saanudki.

CSKA on Ühisliigas võitnud mõlemad senipeetud kohtumised, Kalev/Cramo on aga kaks mängu kaotanud.