OMi tähtsaim kohtumine: Kanada purustas Venemaa 7:3

Oliver Lomp
Venelane Dmitri Kalinin (punases) on pilgu maha löönud - Kanada on löönud järjekordse värava Foto: Reuters / Scanpix

Vancouveri olümpiamängude jäähokiturniiri veerandfinaali Kanada ja Venemaa vahel kujunes üllatavalt ühepoolseks. Võõrustajad purustasid valitseva maailmameistri Venemaa 7:3.

Kohtumine algas Kanada suure survega ja kui mängust oli kulunud 02.21 viis Ryan Getzlav võõrustajad juhtima. Venelased tundusid liimist lahti olevat ja Dan Boyle ja Rick Nashi väravad tõid 13. minutiks tabloole juba 3:0. Kuigi Dmitri Kalinin lõi ühe tabamuse tagasi, tegi Brenden Morrow perioodi lõpuks seisuks 4:1.

Ka teine periood algas suure Kanada survega ja Corey Perry ning Shea Weberi väravad kasvatasid vahtralahemaa eduseisu juba 6:1-le. Ometi polnud venelased oma viimast sõna öelnud ja Maksin Afinogenov lõi ühe värava tagasi. Teise perioodi lõpus olid veel täpsed Kanada Perry ja Venemaa Sergei Gontšar.

Kolmandal perioodil oli vaja venelastel lüüa neli tabamust tagasi, kuid kuna Kanada keeras kaitse lukku ja venelastel näis ideedest puudust olevat, siis viimasel kolmandikul väravaid ei löödud ja Kanada võitis oodatud kohtumise 7:3.

Mängu kulg:

02:28

Venemaa jäähokikoondise peatreener Vjatšeslav Bõkov usub, et tema hoolealuste edasipääsuvõimalused eelseisvast veerandfinaalist Kanadaga on 50-50. «Šansid on 50-50,» arvas Bõkov, kes viimasel kahel aastal Venemaa MM-tiitlini tüürinud. «Jääle uisutame võrdsetes tingimustes.»

02:29

Kanada jäähokikoondise liider Sidney Crosby tunnistas, et eelseisev Vancouveri olümpiamängude veerandfinaal Venemaaga on kordades tähtsam, kui tavaline hokimäng. «Venemaa-Kanada vastasseis on ajalooline. See rivaliteet on kestnud aastaid,» tunnistas Crosby, kes ei hooli tõsiasjast, et otse veerandfinaali jõudnud Venemaa sai ühe lisapuhkepäeva. «Kui asjad on nii, siis me peame sellega leppima. Sellises mängus ei saa väsimusele mõelda. Oleme sama energilised, kui nemad.»

02:33

Kanada suurim väravakütt on Jarome Iginga viie tabamusega, venelaste Jevgeni Malkin on saanud kirja kolm tabamust

02:35

Mäng algas!

02:35

Kanada väravas seisab Roberto Luongo, Venemaa puurisuud üritab puhtana hoida Jevgeni nabokov

02:49

Kanadalsed on võtnud Ovetškini erilise tähelepanu alla, venelaste suurima staari vastu mängitakse väga jõuliselt

02:49

Luongo teeb hea tõrje - venelastelt hea rünnak

02:50

33 sekundit jäänud venelastele arvulist ülekaalu mängida

02:51

Kümme minutit esimese perioodi  lõpuni: venelased jõuavad pealelöögini, kuid Luongo tõrjub. Venemaa ei suutnud arvulist ülekaalu realiseerida

02:52

Mõlemad meeskonnad on teinud kaheksa pealeviset

02:53

Venemaa värava all on paanika, kuid kanadalased väravani ei jõua. Sidney Crosby tegi suurepärase eeltöö ohtlikule olukorrale

02:55

KANADA JUHIB 2:0 - Dan Boyle kauglöök maandub väravas!

02:56

Kaheksa minutit esimese perioodi lõpuni

02:57

3:0!!!!!! Kanada juhib juba 3:0. Kiirrünnaku realiseerib Rick Nash.

02:58

Seitse minutit esimese perioodi lõpuni

02:59

Neile, kes jäähokiga vähem kursis: kui mängida on rohkem, kui kaks perioodi, ei tähenda kolmeväravaline edu veel ilmtingimata võitu

03:00

Kuus minutit mängida esimest perioodi

03:00

Kanada on teinud 16 pealeviset, Venemaa kümme

03:01

VENEMAA LÖÖB ÜHE VÄRAVA TAGASI! Dmitri Kalinin teeb värava eest seisuks 1:3!

03:08

KANADA JUHIB 4:1! Uskumatult väravaterohke on esimene periood.!

03:08

Väravaautoriks märgitakse Brenden Morrow!

03:15

Esimese perioodil oli selgelt parem meeskond perioodi 4:1 võitnud Kanada. Kanada tegi 21 pealeviset Venemaa 12 vastu

03:30

KANADA JUHIB 5:1! Väravaautoriks märgitakse Corey Perry!

03:34

Venemaa vahetab väravavahti - Nabokovi asemel asub venelaste puurisuule Ilja Brõzgalov

03:35

VENEMAA PÜSIB ELUS! AFINOGENOV TOOB TABLOOLE 2:6!

03:36

Kuus minutit teist perioodi mängitud

03:37

Kanada surub, seitse minutit teise perioodi lõpuni

03:38

Venemaa ja Kanada on omavahel vastamisi läinud ka viimase kahe MMi finaalis: 2008 aastal võitis Venemaa 5:4, 2009 aastal 2:1

03:43

MIS TOIMUB? KANADA SUUREPÄRASELT LAHENDATUD KIIRRÜNNAK LÕPPEB VÄRAVAGA - 7:2!

03:46

SERGEI GONTŠAR TOOB VENEMAA MÄNGU TAGASI! KANADA ON EES 7:3!

03:47

Kaheksa minutit teise perioodi lõpuni

03:48

Venemaa valdab litrit, seitse minutit teise perioodi lõpuni

03:49

Venemaa jääb arvulisse vähemusse - karistuspingile saadetakse Konstantin Kornejev

03:58

45 sekundit teise perioodi lõpuni - kanadalane Duncan Keith saadetakse karistuspingile

03:59

Teine periood sai läbi!

04:08

Teisel perioodil oli mäng juba võrdsem - Kanada sooritas üheksa pealeviset Venemaa kaheksa vastu

04:10

Teatavasti vahetas Venemaa ka väravavahti. Väljavahetatud Jevgeni Nabokovi tõrjeprotsent oli 73,9, Ilja Brõzgalovil 85,7. Võrdluseks: Kanada puuriluku Roberto Luongo tõrjeprotsent on 85

04:14

Kolmas periood algas! Kas Venemaa suudab neli väravat tagasi lüüa?

04:19

Sergei Gontšar saadetakse vastase kinnihoidmise eest karistuspingile - venelased jäävad arvulisse vähemusse

04:22

Neli minutit kolmandat perioodi mängitud: Kanada on teinud kolm pealeviset, Venemaa ühe

04:29

11 minutit mängu lõpuni

04:42

Boyle ja Sjomin lähevad kättpidi kokku! Sjomin tõmbab Boyle maha ja too vihastab ning läheb arveid rusikatega klaarima

Mäng lõppes!

Spordikanal ESPN on toonud välja mõlema meeskonna viis tugevust, millega vastaseid võidakse murda.

Kanada:

1. Füüsilisus: Ükski teine meeskond ei ole füüsiline, kui Kanada. 2. Distsipliin: Kanada suudab vajadusel mängida distsiplineeritult isegi kaotusseisus. Kanada ei tohiks reageerida venelaste karmidele sissesõitudele. 3. Tugev algus: Kanada on teinud senisel turniiril rohkem pealeviskeid, kui ükski muu meeskond. Kui suudetakse alguses tabada, võivad venelased verest välja minna. 4. Venelaste väravavaht: viimastel aastatel pole Venemaa väravavaht Jevgeni Nabokov suutnud tähtsates mängudes hästi esineda. 5. Kodupublik: Kanadat toetab kodupublik, kes on väljakul seitsmenda mehe eest.

Venemaa:

1. Psühholoogiline eelis: Kanada koondis pole suutnud viimases kolmes kohtumises Venemaad alistada. 2. Kodumeeskonna pinge: Kanadalt oodatakse võõrustajariigina AINULT olümpiakulda, mis võib kanadalased panna rapsima. 3. Kiirus: Venemaa ründajad (Ovetškin, Semin Radulov jne.) on konkurentsitult turniiri kiireimad. 4. Lisapuhkepäev: Kuna Kanada otse veerandfinaali ei pääsenud, said venelased ühe lisapuhkepäeva. 5. Motiveeritud Ovetškin: Paljude ekspertide arvates maailma parimaks mängijaks peetav Aleksandr Ovetškin on välja öelnud, et ta ei taha mitte võita ainult kulda, vaid võita ka Kanadat.