Nigeeria võit kukutas Bosnia ja Hertsegoviina konkurentsist

Mariel Gregor
Peter Odemwingie.
Peter Odemwingie. Foto: SCANPIX

Jalgpalli MM-finaalturniiril alistas Nigeeria F-alagrupis 1:0 Bosnia ja Hertsegoviina vahel, mängu ainsa värava lõi avapoolajal Peter Odemwingie. Pisut enne seda jätsid kohtunikud aga suluseisule viidates lugemata Edin Džeko tabamuse. Videokordus näitas antud olukorras joonekohtuniku selget eksimust.

Bosnia ja Hertsegoviina jaoks tähendas kaotus seda, et nende turniiri piirdub alagrupimängudega ja kaheksandikfinaali pääsemise võimalust neil enam pole.

Nigeeria - Bosnia ja Hertsegoviina 1:0

Värav: 29. Peter Odemwingie

Hoiatused: 81. Mikel - 6. Medunjanin

Nigeeria: Enyeama, Yobo, Ambrose, Musa (65. Ameobi), Odemwingie, Emenike, Mikel, Oshaniwa, Onazi, Babatunde (75. Uzoenyi), Omeruo.

Bosnia ja Hertsegoviina: Begovic, Spahic, Bešic, Pjanic, Misimovic, Džeko, Mujdža, Šunjic, Lulic (58.Salihovic), Medunjanin (64. Sušic), Hajrovic (57. Ibiševic)

Mängu käik (Nigeeria - Bosnia ja Hertsegoviina):

MÄNG ON ALANUD!

Nigeeria algkoosseis: Enyeama, Yobo, Ambrose, Musa, Odemwingie, Emenike, Mikel, Oshaniwa, Onazi, Babatunde, Omeruo.

Bosnia ja Hertsegoviina algkoosseis: Begovic, Spahic, Bešic, Pjanic, Misimovic, Džeko, Mujdža, Šunjic, Lulic, Medunjanin, Hajrovic.

7. min - Medunjanin teenib kollase kaardi ja Nigeeria saab karistuslöögi, mille Odemwingie väga napilt postist mööda keerutab.

8. min - Hea vasturünnak Bosnialt, kuid Bešici lööb lendab selgelt üle värava.

14. min - Begovic püüab raskustega Onyazi madala ja terava kauglöögi

Musa valmistab Bosniale paremal äärel kõvasti peavalu, kuid Nigeeriat kummitab sama häda mis avamängus Iraanigagi - väljaku viimasel kolmandikul ei suudeta kuidagi täpselt mängida.

20. min - taas suur prohmakas kohtunikelt, Bosnialt võetakse ära täiesti määrustepärane värav!

Džeko pääseb hea söödu järel läbi ja saadab palli võrku, kuid kohtunik tõstab suluseisu märgiks lipu. Telekordus näitab, et suluseisust lahutab ründajat peaaegu meeter...

24. min - nüüd jõuab Džeko määrustepäraselt Enyeamaga silmitsi, väravavaht tõrjub.

Bosnia vasturünnakud on väga paljulubavad, kuid seni on viimane sööt ebaõnnestunud.

1:0

29. min - Nigeeria asub juhtima!

Emenike murrab otsejooneni ja söödab sealt tagasi Odemwingiele, kes saadab palli viielt meetrilt võrku. Bosnia mängijad vaidlevad tuliselt äärekohtunikuga, leides, et Emenike tegi enne söödu andmist Spahici vastu vea, kuid kohtunik on kindel, et määrusterikkumist polnud.

Kaotus tänases mängus tähendaks Bosniale ja Hertsegoviinale edasipääsuvõimaluste kadumist.

39. min - Bosnial liigub pall taas hästi, kuid siis lõpetab Medunjanin rünnaku jällegi suhteliselt mõttetu kauglöögiga.

AVAPOOLAEG LÄBI!

Bosnia ja Hertsegoviina mängijatel on kuhjaga põhjust Uus-Meremaa kohtunikebrigaadi peale vihane olla, sest avapoolaja keskel võeti neilt ära täiesti määrustepärane värav. Kohtunikuga kurjustati ka Nigeeria värava puhul, kuid selles olukorras oli kohtuniku otsus lubada Emenikel edasi mängida palju lihtsamini selgitaav. Ennekõike tuleb Bosnia meestel aga ennast kiruda, sest nii mõnigi paljulubav rünnak on lihtsa söödueksimuse või vale otsusega ise luhta lastud.

TEINE POOLAEG ON ALANUD!

Mäng on olnud lahtine ja mõlemad meeskonnad ründavad innukalt, kuid ka eksivad palju.

56. min - Bosnia vahetab, väljakule tuleb Vedad Ibisevic.

Emenike valmistab vasturünnakutel Bosnia kaitsjatele kõvasti peavalu, seni on temaga siiski läbi häda hakkama saadud.

64. min - Bosnia teeb ära oma kolmandagi vahetuse, väljakul on nüüd ka Sejad Salihovic ja peatreeneri poeg Tino Sušic

Edin Džeko on täna varjus olnud, kui arvestada, et valikturniiril lõi mees ise 10 väravat ja andis söödu veel neljale. Enamati ei suutnud keegi.

66. min - Bosnia kaitsjad ei saa endiselt kuidagi Emenikega hakkama, seekord peab Begovic tema terava löögi eesmise posti juurest nurgalöögiks lükkama

Samas paneks üksainus värav ja viigiline lõpptulemus Bosnia taas päris meeldivasse seisu, sest Nigeeria viimane alagrupikohtumine on Argentina vastu ning ise Iraani võites oleks Bosnia edasipääsuvõimalused endiselt üsna head.

78. min - Šunjic niidab vahetusmehe Shola Ameobi päris robustselt maha ja Nigeeria teenib healt positsioonilt karistuslöögi, kuid teine vahetusmees Uzoenyi saadab palli tribüünide teisele korrusele.

83. min - Emenike madal pommlöök lendab napilt mööda

90. min - Misimovicile mängitakse pall suurepäraselt karistusala joonele ette, kuid Misimovic lööb pallist mööda!

Kohtunik annab Bosniale armuaega veel kolm minutit!

90.+1. min - Džeko saab peaga viielt meetrilt löögile, kuid lööb Enyeamale otse sülle

90.+3. - Milline võimalus! Džeko saab uuesti lähedalt löögile ja Enyeama tõrjub jalaga palli posti!

MÄNG LÄBI!

Nigeeria teeb suure sammu kaheksandikfinaali suunas, Bosnia ja Hertsegoviina jaoks lõpeb MM-debüüt aga alagrupiturniiriga.

Nigeeria mängis avavoorus väravateta viiki Iraaniga, Bosnia ja Hertsegoviina pidi 1:2 alla vanduma Argentinale.