Saksamaa pääses edasi poolfinaali

Priscilla Õmblus
Mats Hummels väravale peale löömas.
Mats Hummels väravale peale löömas. Foto: SCANPIX

Täna peeti jalgpalli MM-il maha tuline heitlus poolfinaali koha eest Prantsusmaa ja Saksamaa vahel. Saksamaa võitis kohtumise seisuga 1:0, kui 13. mänguminutil viis Mats Hummelsi peaga löödud värav Saksamaa mängu juhtima. Saksamaa kohtub poolfinaalis Brasiilia-Kolumbia mängu võitjaga.

Prantsusmaa - Saksamaa 0:1 (0:1)

Väravad: 13. Mats Hummels

Hoiatused: 54. Sami Khedira, 80. Bastian Schweinsteiger

Prantsusmaa: Hugo Lloris; Mathieu Debuchy, Raphael Varane, Mamadou Sakho (72. Laurent Koscielny), Patrice Evra; Paul Pogba, Yohan Cabaye (73. Loic Remy), Blaise Matuidi; Mathieu Valbuena (85. Olivier Giroud), Karim Benzema, Antoine Griezmann.

Saksamaa: Manuel Neuer; Philipp Lahm, Jerome Boateng, Mats Hummels, Benedikt Höwedes; Sami Khedira, Bastian Schweinsteiger; Thomas Müller, Toni Kroos (90+2. Christoph Kramer), Mesut Özil (83. Mario Götze); Miroslav Klose (69. Andre Schürrle).

Mängu käik (Prantsusmaa-Saksamaa):

Prantsusmaa algkoosseis: Lloris, Debuchy, Evra, Sakho, Varane, Matuidi, Cabaye, Pogba, Vlabuena, Benzema, Griezmann

Saksamaa algkoosseis: Neuer, Lahm, Boateng, Hummels, Höwedes, Schweinsteiger, Khedira, Kroos, Özil, Müller, Klose

Heitlus poolfinaali koha eest algab 13 minuti pärast!

Kõlavad Prantsusmaa ja Saksamaa hümnid.

Mängu vilistab Nestor Pitana.

Kõlab mängu avavile!

Rio de Janeiros on 26 kraadi sooja.

0:0

1. minut: Saksamaal tekib kaks võimalust väravale peale lüüa Klose söödust värava ette.

0:0

4. minut: Esimene vile vilistatakse Evrale.

Saksamaa värava all pole siiani ühtegi ohtlikku olukorda tekkinud.

0:0

7. minut: Benzema lööb väravale peale, kuid eksib paari meetriga.

Palli valdab hetkel rohkem pigem Saksamaa kui Prantsusmaa.

0:0

9. minut: Kroosil tekib võimalus väravale peale lüüa.

0:0

10. minut: Griezmann lööb värava ette suurepärase söödu, kuid Benzema ei jõua pallini.

0:1

13. minut: HUMMELS LÖÖB MÄNGU ESIMESE VÄRAVA NING VIIB SAKSAMAA MÄNGU JUHTIMA!

0:1

17. minut: Pogba keerutas end sakslastest lahti ja liikus edasi värava suunas, kuid Saksamaa kaitse teeb head tööd. Saksamaa pääseb vasturünnakule.

0:1

18. minut: Valbuena teeb vea.

0:1

19. minut: Cabaye niidab Klose pikali maha ning talle vilistatakse viga.

Saksamaa teeb "rahulikku" pressingut. Sakslased liiguvad meeskonnana palli suunas.

0:1

23. minut: Sakslased kaotavad palli keskväljal, kuid prantslased ei kasuta seda olukorda ära.

0:1

24. minut: Dubuchy tirib Kloset karistusalas särgist. Kas tuleb penalti? Ei tule.

0:1

25. minut: Khedira annab värava ette suurepärase söödu, kuid Müller ei jõua pallini. Tekib väike "kokkupõrge" värava ees.

0:1

26. minut: Matuidi söödab palli kaitseliini selja taha, kuid keegi prantslastest ei jõua pallini.

0:1

28. minut: Karistuslöök Saksamaale! Evra teeb Griezmannile liiga.

0:1

29. minut: Höwedes suunab karistuslöögi otse väravale peale.

0:1

29. minut: Esimene nurgalöök Saksamaale!

0:1

33. minut: Väga ohtlik olukord Saksamaa värava all: Griezmann lööb suurepärase söödu värava ette, Benzema lööb peale, kuid Neuer tõrjub palli.

0:1

34. minut: Esimene nurgalöök Prantsusmaale! Benzemal tekib võimalus mäng viigistada.

0:1

35. minut: Teine nurgalöök Prantsusmaale! Sakhol tekib võimalus väravale peale lüüa.

0:1

38. minut: Khedira saab haiget, lahkub väljakult, kuid naaseb peagi. Samal ajal tehakse ka joogipaus.

0:1

39. minut: Karistuslöök Saksamaale, Lahm mängib karistuslöögi lahti.

0:1

41. minut: Evra tsenderdab värava ette, Benzema on värava ees olemas, kuid väravat ei realiseerita.

0:1

43. minut: Benzema lööb väravale peale, Neuer saab palli kätte.

0:1

45. minut: Esimesele poolajale lisatakse üks lisaminut.

0:1

45 + 1 minutit: Pall püsib üsna kaua Saksamaa värava all. Prantslased teevad kaks out'i sisseviset, kuid keegi väravale peale lööma ei pääse.

Esimene poolaeg on lõppenud! Saksamaa juhib kohtumist seisuga 1:0!

Esimesel poolajal valdas Saksamaa palli 55% ja Prantsusmaa 45%. Prantsusmaa lõi väravale peale viis korda, Saksamaa kaks korda.

Teine poolaeg on alanud!

0:1

48. minut: Tekib ohtlik moment Prantsusmaa värava all, kuid Lloris saab palli enda valdusesse.

0:1

49. minut: Scweinsteigerile vilistatakse viga. Karistuslöök Prantsusmaale!

0:1

49. minut: Karistuslöök tuleb kasti sisse, kuid Evra ei ei jõua pallini.

0:1

50. minut: Matuidi lööb palli värava küljevõrku.

Teisel poolajal on mängu tempo rahulikum.

0:1

52. minut: Nurgalöök Saksamaale. Kroos lööb nurgalöögi lahti. Hummels ei pääse peaga löögile, sest Lloris suudab enne Hummelsi puudet palli tõrjuda.

0:1

53. minut: Kollane kaart Khedirale Griezmanni särgist sikutamise ja maha võtmise eest!

0:1

54. minut: Kroos lööb eemalt väravale peale, kuid lööb palli väravast mööda.

0:1

58. minut: Evra teeb vea.

0:1

59. minut: Nurgalöök Prantsusmaale!

0:1

60. minut: Varane pääseb peaga värava suunas löögile, kuid Neuer saab palli kätte.

0:1

61. minut: Valbuena põrkab Schweinsteigeriga kokku ja saab haiget. Samal ajal käivad mehed väljaku ääres joomas, olgugi, et teist poolaaega on mängitud praeguseks ligi 15 minutit.

0:1

62. minut: Nurgalöök Prantsusmaale. Valbuena mängib palli lühikeselt lahti.

0:1

64. minut: Evra hüppab kätt pidi Müllerile otsa. Karistuslöök ääre pealt Saksamaale.

0:1

68. minut: Saksamaa esimene vahetus: Klose vahetatakse Schürrle vastu välja.

0:1

69. minut: Müller lööb väravale peale, kuid eksib napilt.

0:1

70. minut: Prantsusmaa esimene vahetus: Sakho vahetatakse Koscielny vastu välja.

0:1

73. minut: Prantsusmaa teeb oma teise vahetuse: Cabaye vahetatakse Remy vastu välja.

0:1

74. minut: Valbuena pääseb löögile, kuid lööb väravast mööda.

0:1

75. minut: Müller annab kasti sees suurepärase söödu Özilile, kes ei jõua pallini.

0:1

76. minut: Benzema lööb väravale peale, Hummels saab jala vahele.

0:1

76. minut: Matuidi lööb väravale peale, kuid Neuer tõrjub.

0:1

79. minut: Schweinsteiger saab kollase kaardi Evra maha niitmise eest!

0:1

80. minut: Karistuslöök Prantsusmaale! Valbuena lööb karistuslöögi värava ette, tekib ohtlik moment Saksamaa värava all.

0:1

81. minut: Nurgalöök Prantsusmaale. Valbuena lööb sissepoole keriva palli tagaposti. Neuer saab palli kätte.

0:1

81. minut: Müller viib palli kiirelt Prantsusmaa värava alla, Schürrle pääseb küll löögile, kuid Lloris tõrjub.

0:1

83. minut: Saksamaa teeb teise vahetuse: Özil vahetatakse Götze vastu välja.

0:1

84. minut: Nurgalöök Saksamaale. Kroos lööb palli viie kasti nurka.

0:1

84. minut: Prantsusmaa teeb oma viimase kolmanda vahetuse: Valbuena vahetatakse Giroudi vastu välja.

0:1

87. minut: Schürrle lööb palli väravale peale, kuid Varane blokeerib palli.

0:1

90. minut: Mängule lisatakse neli lisaminutit.

0:1

90 + 2 minutit: Saksamaa teeb oma viimase kolmanda vahetuse: Kroos vahetatakse Krameri vastu välja.

0:1

90 + 3 minutit: Benzemal tekib suurepärane võimalus Prantsusmaa mängu tagasi tuua, kuid Neuer tõrjub Benzema löögi!

Teine poolaeg on lõppenud! Saksamaa pääseb edasi poolfinaali võiduga Prantsusmaa üle 1:0!

Prantsusmaa tuli E-alagrupi võitjaks ja alistas kaheksandikfinaalis Nigeeria. Saksamaa omakorda pääses edasi G-alagrupi liidrina ja veerandfinaali jõudmiseks tuli neil alistada Alžeeria.