Allar Lamp sai Soomes isikliku rekordiga kuuenda koha

Allar Lamp.
Allar Lamp. Foto: jooksuportaal.ee

Allar Lamp ja Kaur Kivistik võistlesid täna õhtul Soomes Joensuus Eliittikisat võistlusel. Lamp sai 1500 m jooksus 6. koha isikliku rekordiga 3.45,18. Tema varasem tippmark oli 3.46,43.

1500 meetri jooks algas keenialasest «jänese» Willy Rotichi vedamisel, kes läbis esimesed 400 meetrit 57,52-ga ja 800 meetrit 1.58,93-ga. Vaatamata kiirele algusele, keegi maha ei jäänud ning Lamp püsis grupi keskel. Keenialase kõrvale astumisel juhtis jooksu soomlane Anders Lindahl, kes suutis liidrikohal olla ka viimasele ringile minnes. Lamp tõusis 4. kohale, kuid viimase 200 meetriga pidi tunnistama kahe jooksja paremust, kes temast möödusid. Jooksu võitis austraallane Sam McEntee ajaga 3.43,57. Enne soomlast Lindalhi jõudis üle lõpujoone ka jaapanlane Yuki Sato isikliku rekordiga 3.43,94, vahendas jooksuportaal.ee.

Kaur Kivistik alustas 3000 meetri takistusjooksu grupi lõpus, hoides eelviimasele positsioonile. Jooksu vedas ameeriklane Donnie Cowart, kes võttis esimesed 1000 meetrit 2.48,66-ga ja 2000 meetrit 5.40,43-ga. Pärast kilomeetri läbimist eraldus teistest kolmik, kuhu kuulusid lisaks ameeriklasele poolakas Lukasz Parszczynski ja jaapanlane Aoi Matsumoto. Kaur Kivistik jäi selle grupi lõpuossa, mida vedas Soome praegune parim takistusjooksja Jukka Keskisalo. Viimasel kilomeetril hakkas soomlane tempot tõstma, püüdes viimasel ringil kinni kolmandal kohal olnud jaapanlase Matsumoto ja lõpetas jooksu teisena ajaga 8.29,89, täites sellega Zürichi EM normi. Jooksu võitis poolakas Lukasz Parszczynski 8.28,03-ga. Kaur Kivistiku tulemuseks jäi seekord 8. koht ajaga 8.44,78.