Valga sai Balti liigas napi, Tallinna Ülikool/Kalev kindla kaotuse

Valga/Maks&Mooritsa meeskond.
Valga/Maks&Mooritsa meeskond. Foto: Rein Säinas / Valgamaalane

Korvpalli Balti liigas olid täna mängimas kaks Eesti klubi: Valga/Maks&Moorits kaotas napilt Prienaile, Tallinna Ülikool/Kalev omakorda Jekabpilsile.

Valga kaotusnumbrid olid 68:70, Prienai parimana viskas Ovidijus Varanauskas 23 punkti, Valga resultatiivseimaks oli 21 silmaga Jurijs Aleksejevs. TLÜ/Kalev jäi kindlalt 48:78 alla Jekabpilsile. Võitjameeskonnast tegi enim skoori Andrejs Šelakovs, kelle arvele jäi 14 silma, TLÜ/Kalevi poolt sai Robertas Grabauskas kirja 16 punkti.

Mängude käik:

Valga ja Prienai mängus on avaveerand lõppemas, Eesti meeskond on  28:14 juhtimas

Valga on teise veerandaja keskpaigaks juhtimas 33:21

Valga meeskond võidab poolaja Prienai vastu 39:32

Jekabpilsi ja TLÜ/Kalevi kohtumine on alanud tasavägiselt, seis on 2:2 viigis

Jekabpilsi ja TLÜ/Kalevi mängus on avaveerandi viimaste minutite eel 14:9 juhtimas võõrustajad ehk Jekabpilsi meeskond

Jekabpils võidab avaveerandi 20:13

Valga ja Prienai mängus on kolmandat veerandaega mängitud neli minutit, Valga on juhtimas 45:39

Valgas on mäng võrdsustunud: 10 sekundit enne kolmanda veerandaja lõppu on Valga juhtimas 52:51

Jekabpils on omakorda TLÜ/Kalevi vastu juhtimas 26:17

Jekabpils võidab poolaja TLÜ/Kalevi vastu 33:19

Valga on omakorda jäänud kodus 59:62 kaotusseisu Prienai vastu

Valga meeskond on kaks ja pool minutit enne mängu lõppu kaotusseisus 66:67

Valga on seitse sekundit enne mängu lõppu ühe punktiga kaotamas - tablool on seis 68:69

Valga kaotab siiski napilt 68:70 Prienaile

Võitjate parimana viskas Ovidijus Varanauskas 23 punkti, Valga resultatiivseimaks oli 21 silmaga Jurijs Aleksejevs

TLÜ/Kalev on omakorda endiselt kaotamas Jekabpilsile, mänguskoor on kolmanda veerandaja keskel Eesti klubi poolt vaadatuna 21:37

Jekabpils on natuke enne kolmanda veerandaja lõppu juhtimas juba 51:31

Viis minutit enne mängu lõppu on Jekabpils juhtimas 68:44

Minut lõpuni, Jekabpilsi edu on 74:48

Kohtumine lõppeb, TLÜ/Kalev teenib 48:78 kaotuse

Enne mänge:

Valga on B-alagrupis seni kogunud neli võitu ja kuus kaotust, sellega ollakse neljandal kohal. Tänane vastane Prienai on kolme võidu ja kuue kaotusega Valga selja taga. TLÜ/Kalevil on saldos vaid üks võit ja kaheksa kaotust, Jekabpilsil omakorda seitse võitu ja kaks kaotust.