Tartu alistas TTÜ 3:0 ja kohtub finaalis Pärnuga

Tartu Bigbanki diagonaalründaja Taavi Nõmmistu (vasakul).
Tartu Bigbanki diagonaalründaja Taavi Nõmmistu (vasakul). Foto: Tairo Lutter

Tartu Bigbank ja TTÜ pidasid täna Tehnikaülikooli spordihoones Eesti võrkpallimeistrivõistluste kolmanda poolfinaalkohtumise, mille võitis 3:0 Tartu. Seeria võitis Tartu samuti 3:0, seega pääseti finaali, kus ees ootab Pärnu VK. Esimene finaalmäng peetakse 9. aprillil Pärnus.

Mängu käik:

Mäng on iga hetk algamas!

Kui Tartu peaks täna võitma, on nad finaalis, kuhu Pärnu juba eile koha kindlustas.

Esimene geim:

Algkoosseisud:

Tartu: Täht, Nõmmistu, Kollo, Viiber, Treial, Soo, libero Rikberg.

TTÜ: Nõlvak, Maciel, Rätsep, Ennemuist, Krasnevski, Arula, libero Pärtel

Tartu asub Tähe järjekordsest blokipunktist 6:3 juhtima.

Esimeseks tehniliseks vaheajaks on Tartu eduseis 8:5.

Eelmises kohtumises suurepärase esituse teinud Tartu temporündaja Henri Treiali rünnaku ja Kristo Kollo serviässa järel on Tratu peal 13:7.

Tartu noor sidemängija Robert Viiber on täna hoos, 18-aastane mängumees on toonud juba viis punkti (kolm blokist, üks serviäss ja üks võrgu pealt mahalöödud pall). Tartu juhib 20:11, hetkel ei anna TTÜ mäng küll palju alust eeldada, et see seeria täna ei lõpe.

Avageim Tartule 25:14.

Teine geim:

TTÜ asub Tartu tehnilise praagi järel 8:7 juhtima.

Nüüd on ka TTÜ-l hakanud asjad välja tulema ja Andrei Ojamets võtab 10:12 kaotusseisu jäädes mõtlemisaja.

Treial toob tempost Tartule punktilisa ja Tartu asub 14:13 juhtima.

Tartu teeb mitu viga järjest ja teisele tehnilisele vaheajale minnakse aga juba TTÜ 16:14 eduseisus.

Tähe serviseeria järel saavad taas tartlased ühega ette - 18:17. Tim-out TTÜ-le.

Seisult 20:20 on rohkem õnne Tartul ja nii saadakse kahega ette 22:20.

Nõmmistu eksib küll servil, ent heastab selle rünnakul (23:21).

TTÜ saab Ennemuisti temporünnakust vahe punkti peale (24:23 Tartule) ja taas time-out.

Geimi lõpetab Soo temporünnak seisuga 25:23.

Kolmas geim:

Kolmandat geimi alustab Tartu taas särtsakamalt, minnes 5:1 juhtima. Nüüd on TTÜ-l selg täiesti vastu seina, kui see geim ära antakse, on ka seeria läbi.

TTÜ jääb 3:8 kaotusseisu, ent tuleb sealt 6:8 peale.

13:9 Tartu ees ja TTÜ peatreener Janis Sirelpuu kasutab minutilist vaheaega.

Teiseks tehniliseks time-outiks on Tartu juhtimas 16:11.

Tähe serviäss teeb seisuks 21:14 ning TTÜ mängijate nägudelt võib välja lugeda lootusetuse märke..

Maciel ei kavatse veel alla anda ja toob järjest akks punkti  16:21.

Blokipunkt Tartule ja seis 24:19.

Maciel hoiab TTÜd veel elus nii rünnakul kui blokis - 24:21.

Nõmmistu eksib rünnakul ja tim-out seisul 24:22.

25:22 geim Tratule ja mäng 3:0 samuti Tartule. Seega kohtuvad finaalis Tartu ja Pärnu.

Enne mängu: Tartu võitis seeria esimese mängu 3:0 ja teise 3:1. Üldiselt on TTÜ käesoleval hooajal kodusaalis ülikindlalt mänginud. Kui vastu tuleks ükskõik kes peale Tartu meeskonna, saaksid nad tugineda teadmisele, et vastast on kodusaalis sel hooajal ainult võidetud. Tartuga on bilanss aga negatiivne: kolmest mängust on võidetud vaid üks. Seejuures kahes viimases kohtumises on TTÜ selgelt alla jäänud, nii Schenker liiga poolfinaalis kui ka Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeria avamängus oli Tartu parem 3:0.