Pronks! Heiki Nabi võitis EMilt oma esimese medali

Ats Kuldkepp
Heiki Nabi (vasakul).
Heiki Nabi (vasakul). Foto: Kristjan Teedema

Kreeka-rooma maadleja Heiki Nabi võitis Bakuus Euroopa mängude raames peetaval EMil raskekaalus (-130 kg) pronksmedali, võites kolmanda kohta matšis ungarlast Balint Lami punktidega 1:0. Olümpiahõbedale ja kahekordsele maailmameistrile Nabile oli see karjääri esimeseks EM-medaliks.

Tasavägiselt kulgenud pronksimatšis lõppes esimene 3-minutiline periood seisuga 0:0. Teisel perioodil oli Nabi aktiivsem ja vastane teenis kaks hoiatust. Teise hoiatusega teenis ka Nabi oma ainsa punkti ja suutis pooleteise minuti jooksul eduseisu hoida.

Veerandfinaalis alistas Nabi Sebastian Lönnborni 7:0. Poolfinaalis pidi ta tunnistama aga türklase Riza Kayaalpi 3:0 paremust.