Katrin Kaarna: tüdrukute koondiste tulemused on vastanud nende tasemele

Kristjan Jaak Kangur
, spordireporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Jalgpall.
Jalgpall. Foto: Mihkel Maripuu

Eesti jalgpallineidude U-19 ja U-17 koondiste tihedasse aastaplaani kuulusid erinevad sõprusturniirid, -mängud ning Balti turniir. Lisaks osalesid mõlemad koondised septembris-oktoobris ka EM-valikturniiril.

Tüdrukute U-19 koondis pidas oma valikmängud Portugalis, kus lisaks kohalikule koondisele mängiti ka Norra ja Iisraeli eakaaslastega. Eestlannade saldoks jäi kaks kaotust ja üks viik. Aasta sees tehti muudatusi koondise koosseisus, kui 4 mängijat U-17 koondisest toodi mängima ülespoole U-19 naiskonna eest.

«Kokkuvõttes võib öelda, et U-19 aasta lõppes tulemuste poolest iseenesest hästi. Aasta jooksul sai vaadatud erinevaid mängijaid ja enamik nendest saavad järgmisel aastal uue võimaluse kandideerida U-19 koondisesse, kui kogemusi on juurde tulnud,» rääkis U-17 ja U-19 koondiste peatreener Katrin Kaarna alaliidu pressiteate vahendusel. Ühe eesmärgina neidude U-19 koondise juures tõigi Kaarna välja parima koosseisu leidmise ning ka nende mängijate valimise, kes ühel hetkel võiksid liikuda edasi naiste A-koondise juurde.

Kahe kaotuse ja ühe viigiga lõpetas koduse EM-valikturniiri ka neidude U-17 koondis, kui Poola ja Inglismaa naiskonnalt tuli vastu võtta suured kaotused ning Horvaatia eakaaslastega suudeti välja mängida viik.

«Kuna U-17 on noorem vanusegrupp, kes alles alustab valikturniiride mängimist, siis nende jaoks on põhiliseks eesmärgiks kogemused. Treenerite vaatevinklist on oluline näha, millised tüdrukud on valmis sellisel tasemel mängimiseks,» sõnas Kaarna.

Rääkides mõlema koondiste EM-valikturniiri tulemustest üldiselt, nentis Kaarna, et need on enamasti kokku läinud neidude tasemega. «U-19 suutis valikgrupis mängida suhteliselt hästi. Antud hetkel on seis selline, et Norrale ja Portugalile vastu ei saa, aga Iisraeliga oli võimalik mängida ja võideldi välja viik. U-17 puhul oli viimase mängu tulemus pigem positiivne, kui suudeti Horvaatiaga viigistada. Selge on see, et Inglismaa ja Poola on meist tükk maad ees, aga see oli muidugi negatiivne, et vahe liiga suureks läks. U-17 puhul on kindlasti vaja tööd teha selle kallal, et me suudaks rünnata, palliga julgemalt mängida ja väravaid lüüa.»

Mõlemad koondised peavad järgmise hooaja algul loomulikult silmitsi seisma ka kaadrivahetusega, kui vanemad mängijad U-17st liiguvad edasi järgmisesse koondisesse ning mõned U-19 koondislased enam vanuse poolest tüdrukute koondisesse jääda ei saa. «Eks igal aastal ole sama seis – nooremad tulevad peale ja vanemad liiguvad eest ära. U-19 puhul on juba osad vanematest mängijatest, kes järgmine aasta enam noorteklassi ei mahu, ka A-koondise kandidaadid ja juba tulevateks valikmängudeks ka nendes nimekirjades. U-19-sse on lisandumas suur hulk tüdrukuid, kes sel aastal olid U-17 valikus. See ongi tegelikult kõige olulisem, et U-17 ja U-19 võistkondadest kasvaksid mängijad välja A-koondisesse. Loomulikult kõik seda ei ole võimelised tegema, aga läbi nende kogemuste on see kergem,» lausus Kaarna.

U-19 EM-valikmängude tulemused:

15.09 Norra – EESTI 6:0 (5:0)

17.09 EESTI – Portugal 0:4 (0:1)

20.09 Iisrael – EESTI 2:2 (2:0)

U-19 Balti turniir:

21.08 Läti – EESTI 1:4 (0:2)

22.08 EESTI – Leedu 2:0 (1:0)

23.08 EESTI – Aserbaidžaan 0:5 (0:3)

U-17 EM-valikturniiri tulemused:

01.10 Poola – EESTI 10:0 (6:0)

03.10 EESTI – Inglismaa 0:13 (0:7)

06.10 Horvaatia – EESTI 0:0 (0:0)

U-17 Balti turniir:

21.08 Läti – EESTI 3:0 (2:0)

22.08 EESTI – Leedu 0:3 (0:2)

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles