Eesti võrkpallurid välismaal: Venno vahetas Nilssoni taaskord pingile, Teppan platsile ei pääsenud

Laura Kalam
Oliver Venno.
Oliver Venno. Foto: Tairo Lutter

Rootsi koondise liider Marcus Nilsson loovutas Türgi kõrgliigas teist vooru järjest mängu keskel koha Eesti koondise diagonaalründaja Oliver Vennole, kes viimastes kohtumistes on tegutsenud rootslasest silmapaistvamalt. Teine Eesti koondislane Renee Teppan seevastu Austrias väljakul ei käinud.

Ankara Ziraat Bankasi edasipääsulootused nelja parema hulka said tõsise tagasilöögi, kui võõral väljakul jäädi 0:3 (-17, -18, -20) tulemusega alla Istanbuli Büyüksehir Belediyesile. Esimeses ja teises geimis mängu vahetusest sekkunud Oliver Venno alustas kolmandat geimi juba algkoosseisus, kogudes külaliste parimana 10 punkti, vahendab Volley.ee.

Eelmises voorus 26 punktiga säranud Venno lõi neljateistkümnest tõstest punktiks kaheksa (57%) ning lisas ühe blokipunkti ja ühe serviässa. Teist vooru järjest kahvatult esinenud Marcus Nilsson tõi Bankasile vaid kaks punkti (rünnakul 12-st 2, 17%).

29 punkti kogunud Bankasi hoiab turniiritabelis viiendat kohta, kaotades viimasena medalimängudele pääsevale neljandale kohale nelja silmaga. Istanbuli BB on 34 punktiga teine.

Põhiturniiri kaotuseta läbinud Innsbrucki Hypo Tirol võitis Austria meistrivõistluste viimases voorus koduväljakul 3:0 (24, 18, 22) resultaadiga Amstetteni meeskonna. Renee Teppan püsis kogu vastasseisu ajal väljaku kõrval.

18. voorus vaid viis geimi loovutanud Tirol saavutas 53 punktiga põhiturniiri esikoha. Bleiburgi SK Posojilnica Aich/Dob kaotas teisena nelja ja Grazi UVC Holding kolmandana juba 18 punktiga. Poolfinaalkoha kindlustanud Innsbrucki meeskond ootab vastast paarist, kus omavahel kohtuvad põhiturniiri neljas ja viies meeskond. Teppan hõivas 161 punktiga individuaalses pingereas Tiroli parimana 15. koha.