KHLi meistriks krooniti ülipõneva finaalseeria järel Magnitogorski Metallurg

Ats Kuldkepp
Magnitogorski Metallurgi mängijad väravat tähistamas.
Magnitogorski Metallurgi mängijad väravat tähistamas. Foto: SCANPIX

Maailma tugevuselt teise jäähokiliiga KHLi meistriks krooniti teist korda kolme aasta jooksul Magnitogorski Metallurg, kes jäi põnevas finaalseerias Moskva CSKA-ga peale mängudega 4:3. Täna oldi võõrsil paremad 3:1 (1:0, 1:1, 1:0).

Kaevanduslinna klubi läks juhtima esimese kolmandiku 13. minutil, kui värava viskas Jevgeni Timkin. Teise kolmandiku 16. minutil suutis Maksim Mamin CSKA poolt viigistada, aga viimane sõna jäi Magnitogorski mängijatele. Minut enne teise kolmandiku lõppu tegi kanadalne Chris Lee seisuks 2:1 ja viimasel minutil, kui CSKA oli väravavahi kuuenda väljakumängija vastu vahetanud, vormistas lõppskoori oma teise väravaga Timkin.

Metallurg võitis KHLi ka 2014. aastal. Eelmisel hooajal oli parim Sankt-Peterburgi SKA, kes kaotas tänavuses poolfinaalis mängudega 0:4 CSKA-le.