Jäähoki MM: võimas teine kolmandik viis Rootsi võidule

Ats Kuldkepp
Mikael Bäcklund viskas Rootsi kasuks kaks väravat.
Mikael Bäcklund viskas Rootsi kasuks kaks väravat. Foto: SCANPIX

Venemaal peetaval jäähoki MMil olid tänastes õhtustes mängudes võidukad Rootsi ja Slovakkia, kes alistasid vastavalt 5:2 (0:1, 4:0, 1:1) Taani ja 5:1 (2:1, 2:0, 1:0) Prantsusmaa.

Rootsi jäi A-grupis Taani vastu 0:1 kaotusseisu, kui 16. minutil jõudis väravani Nikolaj Ehrels. Teise kolmandiku võitis aga Rootsi koguni 4:0 ja seega kindel võit neile. Kaks väravat viskas rootslaste kasuks Mickael Bäcklund, ühe tabamusega aitasid Robert Rosen, Magnus Nyrgren ja Gustav Nyquist. Taani teise värava viskas kohtumise lõpusekunditel Jesper Jensen.