Jäähoki MM avati korraliku väravasajuga

Toimetas Karl Juhkami
Sakslased tähistamas järjekordset väravat.
Sakslased tähistamas järjekordset väravat. Foto: David W Cerny

Täna sai Tšehhis avapaugu tänavune jäähoki MM ning esimestes mängudes tundsid võidurõõmu Saksamaa ja Šveits.

Aasta tagasi MM-finaali purjetanud, kuid seal ikkagi Kanadale kaotanud sakslased olid avamängus 6:4 üle Slovakkiast.

Pärast 0:0 lõppenud avakolmandikku haarasid sakslased juhtohjad enda kätte 30. minutil, kui Dominik Kahun realiseeris ülekaalu.

Kolm minutit hiljem virutas Jonas Müller järjekordsest ülekaalust teisegi litri Slovakkia väravasse.

Seejärel õnnestus slovakkidel viigistada – skoori tegid Marek Krivik ja Martin Fehervary –, kuid riietusruumi mindi ikkagi Saksamaa eduseisus. 39. minutil viskas seisuks 3:2 Lukas Kälble.

Viimase kolmandiku alguses õnnestus Marc Michaelisel sakslaste eduseisu suurendada, kuid sellegagi polnud veel asjad tehtud. Neli minutit hiljem sahises omakorda Saksamaa väravavõrk, kuid Hrviku tabamus läks pärast videokohtunikuga konsulteerimist tühistamisele.

Alles 55. minutil õnnestus slovakkidel taas vahe minimaalseks vähendada, kui skoori tegi Libor Ludacek. Ometi sellest ei piisanud. Kõigest poolteist minutit hiljem viis Leo Pfoederl sakslased taas kahega ette.

Viigiväravat jahtinud slovakid võtsid seejärel väravavahi välja, kuid lõikasid nõnda näppu. Pärast litri vahelt lõikamist saatis Tobias Eder mänguvahendi tühja võrku.

Lohutav lõppsõna jäi siiski slovakkidele, kui 15 sekundit enne lõpusireeni tegi Matus Sukel lõppseisuks nende poolt vaadatuna 4:6.

Standings provided by Sofascore

Ka paralleelselt toimunud kohtumises nägi palju väravaid, kui Šveits oli 5:2 üle Norrast.

Võitjate leeris tegid skoori Sven Andrighetto, Romain Loeffel, Sven Senteler, Tristan Scherwey ja Nino Niederreiter, norralaste väravad kirjutati Markus Vikingstadi ja Michael Brandegg-Nygardi nimele.