Silver Tabo
Burkina Faso mängijad tähistamas väravat, Alain Traore keskel (nr 10).
Burkina Faso mängijad tähistamas väravat, Alain Traore keskel (nr 10). Foto: Steve Jordan/AFP

Jalgpalli Aafrika rahvuste karikaturniiril Gabonis võitis pronksmedali Burkina Faso meeskond, kelle viimase minuti karistuslöök neile Ghana vastu 1:0 võidu tõi.

Burkina Faso koondise päästeingliks kerkis 89. mänguminutil Alain Traore, kelle löök jäi vastaste väravavahi jaoks püüdmatuks. Seejuures jäi näiteks kaks aastat tagasi Burkina Faso koondis Aafrika rahvuste karikal pidama alagruppi.

Turniiril jõudsid tänasesse finaali Egiptus ja Kamerun, kellest esimene on Aafrika parimaks jalgpalliriigiks tunnistatud seitsmel ja teine neljal korral.