Marek Niit võitis Eesti rekordit korrates 200 meetri jooksu

Marek Niit
Marek Niit Foto: Liis Treimann

Marek Niit tegi Georgia osariigis Athensis toimuvatel üliõpilaste piirkondlikel meistrivõistlustel nii 100 kui 200 meetri finaalis suurepärase jooksu.

Kõigepealt lühemal maal osalenud eestlane sai kirja tulemuse 10,17, mis ületanuks nelja sajandiksekundiga märtsi lõpust tema enda nimel oleva Eesti rekordi 10,21. Paraku puhus jooksu ajal lubatust suurem taganttuul (+3,0 m/s), vahendab ERR Sport. 100 m jooksu võitis Terrell Wilks 10,11ga, Niit oli viies.

Mõni aeg hiljem 200 meetri finaali eestlane võitis, korrates ühtlasi 20,44ga Eesti rekordit, mille ta püstitas eeljooksus.

Kummagi jooksu ajal polnud eestlane seejuures täiesti puhanud, sest paar tundi varem osales ta Arkansase võistkonna ankruliikmena 4x100 meetri jooksus ja tõi oma meeskonna finišisse teisena.