Dirk Nowitzki lõpetas Mavericksi kaotusteseeria

Dirk Nowitzki
Dirk Nowitzki Foto: AFP / Scanpix

Korvpalliliigas NBA aitas Dirk Nowitzki Dallas Mavericksil lõpetada viiemängulise kaotusteseeria, aidates meeskonna lisaajal 124:114 võidule New Yorgi Knicksi üle.

Nowitzki kogus hooaja parima esitusega 39 punkti ja 15 lauapalli, tuues lisaaja 12:2 võidus külalistele seitse punkti. Võitjate poolel oli hoos ka Josh Howard, kes toetas meeskonda 31 punktiga, vahendab ERR Sport.

Knicksi edukaim oli Zach Randolph 27 punkti ja 18 lauapalliga. Kohtumist seitsme järjestikuse tabava viskega alustanud jõulise ääremängija viskesihik läks mängu edenedes aga paigast ära, sest ülejäänud 13 viskest läbis korvirõnga vaid kolm.

Võidule vaatamata on Dallas teinud viimase dekaadi nõrgima hooaja alguse. Kolme võiduga kümnest mängust edestatakse praegu kogu liiga peale vaid nelja meeskonda.

Phoenix Sunsi Amare Stoudemire tähistas oma 26. sünnipäeva 29 punkti, 11 lauapalli ja Detroit Pistonsi 104:86 alistamisega. Teisel veerandajal oma 12 punktist 10 toonud Shaquille O’Neal eemaldati viis minutit enne poolajavilet teise sihiliku vea tõttu.

Kaotajatest kogus Richard Hamilton 19 punkti, viis pallikaotust teinud ja 17 pealeviskest vaid neli tabanud Allen Iverson piirdus 9 silmaga.