Marek Niit tuli USA üliõpilasmeistriks

Marek Niit
Marek Niit Foto: Tairo Lutter / SL Õhtuleht

Sprinter Marek Niit tuli Arkansase ülikooli teatemeeskonnaga 4x400 meetri teatejooksus USA üliõpilasmeistriks. Finaal võideti ajaga 3.04,92.

Niit jooksis avavahetust, lisaks kuulusid võidukasse meeskonda Akheem Gauntlett, Ben Skidmore ja Neil Braddy. Arkansase võiduaeg on NCAA hooaja paremuselt teine tulemus.

Individuaalse 400 meetri jooksu finaalis pidi Niit leppima neljanda kohaga. Esimesena medalita jäänud eestlase aeg oli 46,04. Võitis Tony McQuay (Florida) ajaga 45,77, poodiumile pääsemiseks pidanuks Niit jooksma kümnendiku võrra kiiremini ehk püstitama uue Eesti rekordi.

Meistrivõistluste kokkuvõttes sai Arkansas 47 punktiga teise koha, parim oli Florida ülikool 52 punktiga.