Orienteeruja Timo Sild jättis tugevas konkurentsis võidu koju

Timo Sild
Timo Sild Foto: Eesti Orienteerumisliit

Rahvusvahelise Tallinna Orienteerumisnädala raames Anija vallas Voosel toimunud maailma edetabelivõistlusel lühirajal sai kindla võidu Timo Sild.

Meeste põhiklassis saavutas Sild 50 osaleja seas 4,9 kilomeetrisel väga tehnilisel rajal ülekaaluka võidu ajaga 32.47. Talle järgnes enam kui kaheminutilise kaotusega Venemaa esindaja Aleksandr Minakov. Kolmas koht jäi Eestisse – selle saavutas Andreas Kraas.

Naisteklassis läks kaksikvõit Venemaale. Parima tehnilise soorituse teinud Nina Temjakova oli 3,8 km raja finišis suveräänse võitjana ajaga 35.09. Ta edestas ligi 4 minutiga kaasmaalast Ljubov Kutseninat, kolmanda koha saavutas tšehhitar Šarka Svobodna.

Võistlusel osales 324 orienteerujat 21 riigist.

Orienteerumisnädala finaaliks olnud legendaarne 100 kontrollpunkti jooks toimus juba 8. korda ning seekord pidevas vihmasajus, mis muutis sood järvedeks ja järsud oosinõlvad ülilibedaks. Paljudele katkestamisega lõppenud võistluse 12,3 km rajal võitis meestest Timo Sild ajaga 1.47.10, järgnesid Peeter Pihl (1.56.31) ja Aleksandr Minakov (2.01.34).

Naistest oli 8,3 km rajal ülekaalukalt parim Merike Vanjuk ajaga 1.46.33, teine soomlanna Sari Nurmela ajaga 1.55.21 ja kolmas Ljubov Kutsenina ajaga 2.01.49.

Tallinna orienteerumisnädala raames toimusid kuue päeva (18.-23.06) jooksul kolm orienteerumispäevakut Tallinna ümbruse parematel maastikel ja kolm tugeva rahvusvahelise konkurentsiga võistlust. Nädala jooksul tehti üle 2000 võistlusstardi.