Venemaa hokikoondis alistas põnevusmängus USA

Venelased väravat tähistamas.
Venelased väravat tähistamas. Foto: SCANPIX

Jäähoki maailmameistrivõistlustel sai väärtusliku võidu Venemaa koondis, kes alistas alagrupiturniiril 5:3 USA.

Venemaa asus mängu kiirelt juhtima, kui täpne oli Anton Belov. Seejärel viisid Paul Stastny kaks väravat aga USA juhtima. Esimene kolmandik lõppes siiski viigiliselt, kuna tabamuseni jõudis ka Venemaa koondise tähtmängija Ilja Kovaltšuk.

Teise kolmandiku järel oli seis 3:3 – esmal viis Matt Hunwick USA taas juhtima ja seejärel viigistas Aleksei Terešenko seisu.

Kolmandal kolmandikul vormistasid Venemaa koondise võidu Jevgeni Medvedevi ja Aleksandr Radulovi väravad.

Venemaa on nüüd Helsingi-alagrupis võitnud kõik kolm kohtumist ja tabelis on neil liidrina kirjas üheksa punkti, teine on Soome kaheksa silmaga. USA ja Slovakkia jagavad kuues punktiga kolmandat ja neljandat positsiooni.

Stockholmi-alagrupis teenis täna õhtul suureskoorilise võidu Kanada, kes alistas 7:1 Norra.