U16 korvpallikoondis alistas Makedoonia ja säilitas edasipääsulootuse

Korvpall.
Korvpall. Foto: Elmo Riig / Sakala

Eesti kuni 16-aastaste noormeeste korvpallikoondis rühkis pühapäeval Sarajevos jätkunud Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni turniiril teise võiduni, alistades alagrupi eelviimases kohtumises Makedoonia 68:65, vahendab basket.ee.

Makedoonlastele oli see esimeseks kaotuseks neljast mängust.

Treenerite Aivo Erkmaa ja Vaido Rego hoolealused korraldasid A-alagrupi ühele favoriidile šokkalguse, kallutades esimese veerandaja enda kasuks koguni 25:5. Ootamatust asjade kulgemisest selgelt häiritud makedoonlased toibusid pisut ja vähendasid avapoolaja lõpuks kaotusseisu 12 punktile - 23:35.

Vaatamata tugevale survele püsisid eestlased teisel poolajal siiski hästi mängus ega loovutanud kordagi eduseisu. Põnevaks kiskunud lõpuminutitel, mil edunumbrid kahanesid paaril korral kolmele-neljale punktile, suudeti hoida pea enamasti külmana ja saadi tasuks väärt võit. Eesti koondist toetasid tribüünil kaks väga tulihingelist kohalikku fänni.

Üleplatsimeheks kerkis eestlastest Robert Valge - mängus ühe minuti puhata saanud koondise liider viskas 29 punkti, tabades seejuures kuus kaugviset üheksast. 190 cm pikk tagamängija võttis samuti maha kuus lauapalli. Valgele assisteerisid edukalt mängujuht Norman Käbin, kelle arvele kanti 10 punkti ja kaheksa korvisöötu ning Ivalo Pajumets üheksa punkti, kaheksa lauapalli ja nelja korvisööduga. Kahemeetrine Madis Soodla lisas seitse punkti ja 12 lauapalli. Makedoonia edukaim korvikütt oli Nenad Dimitrijevikj 27 punktiga.

Eesti noortekoondis säilitas võimaluse pääsuks esikaheksasse. Selleks tuleb esmaspäeva hilisõhtul peetavas viimases alagrupikohtumises alistada Bulgaaria ning loota asjaolude soodsatele kokkulangemistele teistes sama alagrupi mängudes.