Žalgiris alistas Balti liiga finaalis Rytase

Marcus Brown (rohelises) aitab Dainus Salengal otsustavates kohtumistes meeskonda juhtida. Foto: SCANPIX

Korvpalli Balti liiga tänavune võitja on Siim-Sander Vene koduklubi Kaunase Žalgiris.

Finaalis alistas Žalgiris 73:66 Vilniuse Lietuvos Rytase. Esimese poolaja võitis Rytas koguni 46:32, kui Žalgiris pani viimasel veerandajal oma paremuse maksma.

Eilses poolfinaalis kuus minutit mänginud ja kaks punkti visanud Vene täna Žalgirise pingile ei mahtunud.

Žalgirise parim oli Marcus Brown 22 punktiga, Tadas Klimavicius lisas 17 silma. Rytase resultatiivseim oli Martynas Gecevicius 20 punktiga.

Kolmanda koha mängus alistas Šiauliai 84:83 Ventspilsi, ent hiljem tulemus tühistatakse ja mäng peetakse homme uuesti.