Sloveenia teenis MMil läbi aegade esimese võidu

Lõuna-Aafrika Vabariigis toimuvatel jalgpalli maailmameistrivõistlustel alistas tänases esimeses kohtumises Sloveenia 1:0 Alžeeria.

Võitjate poolel oli täpne Robert Koren, kes saatis palli vastaste väravasse 79. minutil. 73. minutil jäi Alžeeria vähemusse, kuna teise kollase kaardi teenis Abdelkader Ghezzal.

Sloveeniale oli see esimene võit MM-finaalturniiril läbi aegade. Varasemalt on Sloveenia osalenud 2002. aasta MMil, kuid siis jäi nende arvele vaid kolm kaotust.

C-alagrupis on Sloveenia teeninud nüüd liidrina kolm punkti. Inglismaal ja USA-l on kirjas üks punkt ning Alžeerial on punktiarve avamata.

Mängu käik:

3 min

kohtumine on alanud küllaltki rahulikult

11 min

Sloveenia üritab küll natuke rohkem, kuid esialgu on väga kinnine mäng

19 min

Ziani tsenderdab ohtlikult Sloveenia karistusalaesse, kuid Alžeeria ründajad pallini ei jõua

20 min

Seni on Alžeeria vallanud mänguajast 56 % palli ning Sloveenia 44 %

21 min

Sloveenid löövad karistuslöögist ohtlikult peale, kuid Alžeeria väravavaht on kindel ja tõrjub

29 min

Mäng on läinud natuke aktiivsemaks, kuid kindlaid värvavaõimalusi pole suudetud veel tekitada

35 min

Sloveenia saab hästi vasturünnakule, kuid viimane sööt on ebatäpne

35 min

Sloveenia poolel teenib kollase kaardi Radosavljevic

37 min

Halliche saab nurgalöögi järel peaga löögile, kuid pall lendab väravast mööda

40 min

Alžeeria muutub aktiivsemaks ja hakatakse rohkem ründama

43 min

Valter Birsa lööb kaugelt ohtlikult peale, kuid Alžeeria väravavaht tõrjub

45 min

Esimesele poolajal lisatakse üks minut

45 min

Esimene poolaeg läbi! Seis on 0:0

45 min

Käib teine poolaeg

50 min

Alžeerlased annavad hea söödu karistusalasse, kuid pall läheb ründaja kontrolli alt välja

53 min

Sloveenia vahetab. Zlatko Dedic pingile, Zlatan Ljubijankic mängu

55 min

Yebda lööb kaugelt peale, kuid Sloveenia väravavaht püüab kindlalt

58 min

Alžeeria teeb vahetuse. Rafik Djebbour pingile, Abdelkader Ghezzal mängu

59 min

Just väljakule tulnud Ghezzal saab kollase kaardi

60 min

Sloveenidel hea võimalus, kuid löök läheb täpselt väravavahile kätte

64 min

Sloveenid ründavad, kuid viimane sööt taas ebaõnnestub

64 min

Sloveenia on hoidnud 53 % mänguajast palli ning Alžeeria 47 %

70 min

Ghezzal saab peaga löögile, kuid pall lendab üle värava

71 min

Mõlemad meeskonnad on seni kahel korral suutnud palli raamide vahele lüüa, kuid seni on väravavahid olnud kindlad. Seis püsib 0:0

73 min

Ghezzal mängib karistusalas meelega käega ning teenib teise kollase kaardi. Alžeeria jääb vähemusse. Mäletatavasti tuli nimetud mängumees väljakule 58. minutil

77 min

Sloveenia mängib ohtlikult oma karistuasala lähedal ja Alžeeria mängija on lähedal vaheltlõikele

79 min

Robert Koren viib Sloveenia 1:0 juhtima. Olukorras mängis äärmiselt kehvalt Alžeeria väravavaht Fawzi Chaouchi

81 min

Alžeeria vahetab. Karim Matmour välja, Rafik Saifi mängu

84 min

Sloveenia vahetab. Valter Birsa pingile, Nejc Pecnik mängu

87 min

Sloveenia vahetab. Radosavljevic pingile, Andrej Komac mängu

87 min

Sloveenia üritab hoida palli ning mängu võidusadamasse tüürida

90 min

Mängu normaalaeg on täis tiksunud

90 min

Mängule lisati neli lisaminutit

90 min

Komac teenib kollase kaardi

90 min

Alžeeria poolel saab veel Yebda kollase kaardi

90 min

Mäng läbi! Sloveenia võitis 1:0

Mõlemad meeskonnad on varasemalt MM-finaalturniiril osalenud ühel korral. Sloveenia mängis MMil 2002. aastal ning siis jäi nende arvele alagrupiturniiril kolm kaotust. Alžeeria on osalenud varasemalt kahel MMil. Kui võiduarve on neil avatud, siis seni pole nad samuti alagrupist edasi murdnud.

Eilses C-alagrupi kohtumises viigistasid Inglismaa ja USA 1:1.

Alžeeria algkoosseis: Fawzi Chaouchi, Anther Yahia, Madjid Bougherra, Rafik Halliche, Nadir Belhadj, Foued Lacen, Karim Ziani, Hassan Yebda, Rafik Djebbour, Karim Matmour.

Sloveenia algkoosseis: Samir Handanovic, Miso Brecko, Marko Suler, Bostjan Cesar, Bojan Jokic, Andraz Kirm, Robert Koren, Aleksander Radosavljevic, Valter Birsa, Zlatko Dedic, Milivoje Novakovic.