Julio Cesar kerkis penaltidraamas Brasiilia kangelaseks

Mariel Gregor

Brasiilias peetaval jalgpalli MMil alistas võõrustajamaa närvilises kohtumises pärast 1:1 lõppenud normaal- ja lisaaega penaltiseerias 3:2 Tšiili. Mängu kangelaseks tõusis brasiillaste väravavaht Julio Cesar, kes tõrjus kaks penaltit, kolmanda ebaõnnestunud penalti lõi Tšiili posti.

Brasiilia oli kohtumise jooksul ülekaalus ja omas märgatavalt rohkem võimalusi, ent Tšiili mängis rahulikult ja lõhkus vastase mängu, võttes staarründaja Neymari teisel poolajal täielikult kinni. Esimese värava lõi Tšiili, kui David Luiz 18. minutil palli võrku saatis. Tšiili poolt vastas Alexis Sanchez 14 minutit hiljem.

Kui teine poolaeg ja lisaaeg lisaväravaid ei toonud, asuti penalteid lööma ja seda tehti äärmiselt närviliselt. Brasiilia sai esimese sisse, kuid Willian lõi palli väravast mööda. Cesar seevastu tõrjus alustuseks tšiillaste Pinilla ja Sanchezi löögid. Siis lõid sisse nii üks kui teine, misjärel Tšiili väravavaht tõrjus Hulki löögi. Seis viigis. Pärast tabamusi asusid tulle ankrumehed. Neymar tabas väravat, Jara posti. Kõik. Brasiilia veerandfinaalist, kus tuleb vastane kohtumisest Kolumbia - Uruguai.

Brasiilia - Tšiili 1:1 (1:1; 1:1; 1:1), penaltiseeria võitis Brasiilia 3:2

18. David Luiz - 32. Sanchez

Hoiatused: 55. Hulk, 60. Luiz Gustavo, 93. Jo, 105+1. Alves - 17. Mena, 40. Silva, 102. Pinilla

Brasiilia: Julio Cesar; Dani Alves, Thiago Silva, David Luiz, Marcelo; Luiz Gustavo, Fernandinho (72. Ramires); Hulk, Oscar (106. Willian), Neymar; Fred (64. Jo).

Tšiili: Claudio Bravo; Mauricio Isla, Francisco Silva, Gonzalo Jara, Gary Medel (108. Jose Rojas), Eugenio Mena; Charles Aranguiz, Marcelo Diaz, Arturo Vidal (87. Mauricio Pinilla); Eduardo Vargas (57. Felipe Gutierrez), Alexis Sanchez.

Mängu käik (Brasiilia : Tšiili):

Algkoosseisud

Brasiilia: Julio Cesar; Dani Alves, Thiago Silva, David Luiz, Marcelo; Luiz Gustavo, Fernandinho; Hulk, Oscar, Neymar; Fred.

Tšiili: Claudio Bravo; Mauricio Isla, Francisco Silva, Gonzalo Jara, Jose Rojas, Eugenio Mena; Charles Aranguiz, Marcelo Diaz, Arturo Vidal; Eduardo Vargas, Alexis Sanchez.

Mäng toimub Belo Horizontes, Mineirao staadionil, mis mahutab 58 170 pealtvaatajat.

Kihlveokontorid annavad suure eelise Brasiiliale. Need, kes loodavad Tšiilile, võivad panustatud raha tagasi saada suisa 6-kordselt.

Samas arvavad kihlveoekspedid, et lüüakse palju väravaid, kusjuures skoori teevad mõlemad meeskonnad.

Temperatuur on Belo Horizontes nõks kõrgem, kui Eestimaal - 28 kraadi.

Saatus ei soosi Tšiilit. MM-idel on kolm korda alagrupist edasi saadud ja iga kord seejärel kaotatud... Brasiiliale. Kas taas?

Tšiili hümni ajal sai muusika otsa, kuid mängija ja fännid jätkasid a capella võiduka lõpuni. Sama Brasiilia hümni ajal. Võimas. Loodetavasti ei hakka Kreeka, kui nende mäng kätte jõuab, oma hümni viimseni läbi laulma, sest on ju nende rahvuslaulul 158 salmi.

0:0

Läks lahti!

0:0

2. minut: Brasiilia klaarib karistuslöögist värava ette lennanud palli. Meeskonnad on alustanud rahulikult, kompiva taktikaga.

0:0

3. minut: Tšiillane tõmmatakse maha, kohtunik Howard Webb on kuri, kuid ei enamat.

0:0

4. minut: Neymarile sõidetakse jalgadesse. Armu täna ei anta.

0:0

6. minut: Tšiili lahendab nurgalöögi järgse olukorra, Marcelo pealelöök läheb mööda. Kohe põrutab Diaz Brasiilia väravale, kah mööda.

0:0

11. minut: Kaitse peab mõlemal ning ohkamapanevaid hetki pole toimunud kummalgi.

0:0

13. minut: Hulk murrab karistusalasse ja kukub. Kohtuniku vile vaikib, publiku vile mitte.

0:0

15. minut: Brasiilia karistuslöök lähedalt, kuid nurga alt. Neymar tsenderdab, väravavaht püüab mängleva kergusega.

0:0

16. minut: Neymar saab palli, sööstab kasti... kuid ei löö millegipärast. Tšiili kaitsjad jõuavad jaole.

1:0

18. minut: VÄRAAAAAAV! Brasiilia - Tšiili 1:0. Neymar tsenderdab nurgalöögi karistusalasse, sealt peaga värava ette ja David Luiz lööb palli võrku.

1:0

23. minut: Tšiili uhab jätkuvalt kõrgeid palle värava ette, kuid pikad Brasiilia kaitsjad valitsevad tsooni.

1:0

26. minut: Neymar saab kiirusega kaitsjatest mööda, kuid pealelöök ebaõnnestub.

1:0

28. minut: Brasiilia on hoo ja agressiivsuse maha võtnud, kuid Tšiili on võimetu.

1:0

29. minut: Neymarile tehakse pukk, Brasiilia ründaja teeb poolsalto ja maandub õlg ja pea ees. Valus, kuid mehed ei nuta.

1:1

32. minut: VÄRAV!!!!!!!!! Brasiilia - Tšiili 1:1! Brasiilia kaotab palli, see satub Sanchesile, kes veeretab mänguvahendi tosinalt meetrilt vasakusse nurka.

1:1

35. minut: Kas Brasiilia on närvis? Nii ei saa palli kaotada, nagu kaotati ning väravavaht Cesar võinuks värava tegelikult päästa.

1:1

36. minut: Neymar saab peaga löögile, Tšiili kaitsja jõuab peaga vahele.

1:1

38. minut: Mis toimub? Neymar, selle asemel, et lüüa, jookseb end karistusalas kaitsjatesse kinni.

1:1

42. minut: Vidalil on võimalus, kuid ta ei suuda palli väravasse suunata. Kohe vastab Brasiilia, kuid kollkipper tõrjub pealelöögi üle värava.

1:1

44. minut: Brasiilia surub võimsalt, kuid tulutult.

1:1

45+1 minut: Brasiilia kaotab taas palli, kuid Tšiili väravat ei löö. Napilt.

1:1

Poolaeg on lõppenud! Pealelöögid 7:3 Brasiiliale, seis 1:1.

1:1

Teine poolaeg on alanud. Viiki täna ei tunnistata. Kas lisaaeg või penaltisaaria lõpetab mängu.

1:1

48. minut: Karistuslöök Tšiilile, kuid väravavaht lahendab olukorra.

1:1

49. minut: Fernandinho pomm, kuid mööda.

1:1

51. minut: Brasiilial on kerge ülekaal, kuid see ei maksa midagi, kui tablool särab viik.

1:1

53. minut: Pall käib ühe värava alt teise alla, paraku mitte väravast väravasse.

1:1

55. minut: Hulk lööb värava, kuid seda ei loeta - brasiillane mängib söötu maha võttes käega. Nii ja naa. Mängis käsivarrega. Hoovijalgpallis polnuks kätt olnud, olnuks kaetud käsi ehk siis lühikese varruka piirkond, millega võib mängida.

1:1

60. minut: Gustavole kollane kaart, järgmine mäng jääb vahele.

1:1

63. minut: Mäng kipub minema jõhkraks. Tehakse vigu. Pigem kaart mulle, kui värav sulle.

1:1

65. minut: Väravavaht päästab Brasiilia, tõrjub Arnaguizi löögi altnurgast. Reaktsioonitõrje.

1:1

67. minut: Hulk kukub taas karistusalas. Ainus, kes vilistab, on publik, aga pigeb Brasiilia lahja mängu peale.

1:1

70. minut: Mõlemad loodavad pikkadele söötudele, aga Tšiili justkui kontrollib mängu paremini.

1:1

74. minut: Kui Neymar on teisel poolajal palli katsuda saanud, siis vaid paar korda.

1:1

75. minut: Jo ei saa tsenderdatud pallile mõnelt meetrilt pihta.

1:1

76. minut: Hulk lööb pikalt ja laialt mööda.

1:1

81. minut: Kümme pluss lisaminutid on minna. Kaitse on saanud tähtsamaks kui rünnak.

1:1

81. minut: Neymaril supervõimalus, kuid mees suunab palli peaga väravavahile sülle.

1:1

84. minut: Hulkilt võimas löök karistusalast, kuid Bravo tõrjub vingelt ning saab selgeks, miks ta Barcelonasse osteti.

1:1

86. minut: Ärevus kasvab. Tšiili tahab lisaaega, Brasiilia ei taha kaotada.

1:1

90. minut: Tšiili ohtlik rünnak, kuid pealelööki ei järgne.

1:1

90+1 minut: Tšiili valitseb, kohtunik lisab ajale 3 minutit.

1:1

90+2 minut: Tšiili saab nurgalöögi, kuid pall läbib karistusala segamatult.

1:1

Normaalaeg lõppenud, seis 1:1, lisaaeg.

1:1

91. minut: Lisaaeg on alanud. Brasiilia ei andestaks, kui Tšiili võidaks.

1:1

92. minut: Brasiiliale karistuslöök, siis nurgalöök, aga kumbki pole ohtlik.

1:1

93. minut: Jo lööb väravavahil palli sülest ning saab kollase kaardi.

1:1

97. minut: Lisaajal jätkub mäng samal moel kui varem - ettevaatlikult, riskita.

1:1

100. minut: Jo saab karistusalas palli, kuid kaitsja löögile jala vahele ja väravavaht seejärel palli.

1:1

102. minut: Brasiilia surub. Oscari pealöök tabab väravavahti.

1:1

104. minut: Hulk lööb pommi, kuid Bravo on väravas tasemel.

1:1

105. minut: Tšiili saab palli vastaste karistusalasse, aga ei muud.

1:1

105+1. minut: Lisaaja esimene poolaeg lõpeb Tšiili tulutu karistuslöögiga.

1:1

106. minut: Tšiili kaitsjad löövad tsenderduse puhtaks, seejärel lööb Jo üle.

1:1

109. minut: Brasiilia ründab, Tšiili kaitseb, eksivad mõlemad.

1:1

110.  minut: Tšiillased eelistavad kaua murul lebada ja aega veeta.

1:1

112. minut: Alvesi kauglöök on õnnetu.

1:1

113. minut: Tšiili saab löögile, pall lendab kõrgele taevasse.

1:1

114. minut: Brasiilial oleks ideed justkui otsas. Või jõud.

1:1

118. minut: Brasiilia surub, kuid ei väravat.

1:1

120. minut: Tšiili lööb latti!