Lietuvos Rytas sai viimase sekundi kolmesega võimsa võidu

Peep Pahv
Rytase üks liidreid Kenan Bajramovic on murdnud Caja Laborali mängijate vahele.
Rytase üks liidreid Kenan Bajramovic on murdnud Caja Laborali mängijate vahele. Foto: AFP / Scanpix

Vilniuse Lietuvos Rytase korvpallimeeskond alistas Euroliiga alagrupiturniiri teises kohtumises võõrsil Hispaania klubi Caja Laborali 89:86. Võidu tõi Rytase tagamehe Khalid El-Amini viimasel sekundil tabanud kolmene.

Viimasel veerandajal tõeliseks viskekontserdiks kujunenud kohtumise otsustavatel minutitel olid võidu võtmed pidevalt Leedu klubi käes, kuid neli sekundit enne lõppu lubati väljakuperemeestel Mirza Teletovici kolmese abil viigistada.

Otsustava rünnaku võttis oma õlule kokku 22 punkti kogunud El-Amini. Kean Bajramovic panustas võidu heaks 19 punkti, Milko Bjelica lisas 17 silma. Kaotajate parim oli Teletovic 20 punktiga.

Rytasel on nüüd vahegrupis kirjas võit ja kaotus.

Leedu teine suurklubi Kaunase Žalgiris alistus euroliiga H-vahegrupis kodusaalis Pireuse Olympiacosele 64:71 (22:40). Kreeka klubi teenis esimese võidu, teise veerandi 6:17 hävinud Žalgiris on kaotanud mõlemad mängud.

Olympiacose resultatiivsemad olid Vassilis Spanoulis 17 ja Miloš Teodosic 13 punktiga. Žalgirisele viskas Martynas Pocius 17 silma.

Istanbuli Efes Pilsen oli võõrsil üle Belgradi Partizanist 79:76