Madridi Real krooniti viieaastase vahe järel Hispaania meistriks

Madridi Real tuli Hispaania meistriks.

FOTO: JUAN MEDINA/REUTERS/Scanpix

Jalgpalli Hispaania kõrgliiga võitis viieaastase vahe järel Madridi Real, alistades võõrsil 2:0 Malaga ja kindlustades sellega tiitli. Viimases voorus Eibarist 4:2 jagu saanud Barcelonat edestati lõpuks kolme punktiga. Reali väravad lõid otsustavas mängus Cristiano Ronaldo ja Karim Benzema.

Viimase vooru eel:

La Ligas hoiab enne viimast mänguvooru 90 punktiga esikohta Madridi Real, juhtides tiitlikaitsja FC Barcelona ees kolme punktiga. Nii saavad otsustavaks just tänased kohtumised: Real peab teenima kohtumisest Malagaga vähemalt ühe punkti, samas kui Eibariga kohtuv Barcelona vajab kindlasti võitu.

Juhtub Real Malaga vastu kaotama ning Barcelona samas kodus Eibari võitma, saab võrdsete punktide korral tiitli Kataloonia klubi, sest Hispaanias arvestatakse võrdsete punktide korral omavahelisi mänge ning seal kuulub paremus just Barcelonale.

Just Malaga-Madridi Reali kohtumine on tekitanud palju furoori. Nimelt teatas Malaga peatreener, endine Reali mängumees Michel juba kuu enne kohtumist, et Barcelonale nad La Liga võitu ei kingi ning tema eelistaks pealinnaklubi võitu. 

See tekitas pahameeletormi ning Barcelona fännid saatsid Malaga klubi omanikule, šeik Abdullah Al-Thanile arupärimise. Al-Thani otsustas vastata aga veelgi ülbemalt. «Allahi abiga alistame nad väljakul, aga see Kataloonia saast isegi ei nuusuta meistritiitlit pärast seda, mida nad ütlesid treener Micheli kohta.»

باذن الله بينجلدون على ارض الملعب
لكن حثالة كتالونيا لن يشموا رائحة الدوري
بعد تأليف الاكاذيب على المدرب ميتشلhttps://t.co/ZIbeMJjHjq

Seepeale tegi ametliku avalduse ka Barcelona jalgpalliklubi, milles teatas, et La Liga juhtidele on tehtud kaebus. «Avaldame meelepaha Malaga presidendi Abdullah Al-Thani säutsu pärast. See rikub nii ausa mängu reegleid, eetikat kui ka seadusi. Kaebame otsuse Hispaania spordi nõukokku ning anname sellest teada ka La Ligale,» kirjutas Barcelona pressiteates. 

Viimati võitis Madridi Real La Liga 2012. aastal, kokku on nad võitnud tiitli rekordilised 32 korda. Tiitlikaitsja FC Barcelona on võitnud 24 korral, olles jäänud löömatuks neljast viimasest hooajast kolmel. Vaid 2014. aastal loovutati esikoht Madridi Atleticole.

Tagasi üles