Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Segane seis Pärnu klubi ja korvpalliliiduga

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Johan Kärp. | FOTO: URMAS LUIK/PRNPM/EMF

Kui üleeile tuli ilmsiks, et peale Rakvere võib Eesti korvpalli meistriliiga kaardilt kaduda ka Pärnu meeskond, siis eile teatas korvpalliliit, et üritab koostöös Pärnu meeskonnaga tekkinud olukorda lahendada. Alaliidu peasekretäri Keio Kuhi sõnul ollakse pigem positiivselt meelestatud. Pärnust tulevad aga vastupidised signaalid.

Eelmisel aastal liigas neljanda koha saanud Pärnu Sadama nime kandnud meeskonna juht Mait Käbin põhjendas loobumisotsust raha nappusega. Alaliit ütles eile, et tehakse kõik endast olenev, et veel üks meeskond liigast ei kaoks. 15. juulil kukub liigasse registreerimise tähtaeg.

Kuhi on Pärnu klubi juhtide ja alaliidu juhatusega pidevalt kontaktis olnud ja lahendust otsinud.

«Tahe (lahenduse leidmiseks – toim) on olemas nii meil kui ka Pärnu klubil, aga detaile ei saa ma praegu avalikustada. Teeme koostööd,» sõnas Kuhi Postimehele. Kuhi peab enda sõnul veel teatud asjad kooskõlastama alaliidu juhatusega, misjärel saab anda lisainfot.

Meistriliiga meeskonna vedamise võib üle võtta Johan Kärp, kes on seni vedanud Pauluse korvpalliklubi (mis kuulub KK Pärnuga ühisesse klubipüramiidi ehk sisuliselt on tegu sama klubiga – toim). Sellise ettepaneku tegi talle alaliit. Kärp kinnitas Postimehele, et alaliit on temaga suhelnud. Klubi esitab tema sõnul alaliidule avalduse, et registreerimise tähtajale ajapikendust saada. Samas on ta jätkamise osas pigem kahtlev.

«Kuna see asi tuli nii ootamatult, tuleb alaliidule KK Pauluse poolt taotlus tähtaja pikendamiseks. See aga ei tähenda, et me sinna kindlasti registreerume. See sõltub sellest, kas saame sponsoritelt raha või mitte. Ma olen alaliidule öelnud, et üritan rääkida toetajatega, aga kui piisavalt raha ei saa, siis meistriliigas siiski ei mängita,» sõnas Kärp.

Tagasi üles