Kris Ilves

Jalgpalli mõistes kääbusriik Kosovo kohtus eile ja täna MM-valiksarja I-alagrupi kohtumises tugeva Horvaatia koondisega ning pidi leppima 0:1 kaotusega.

Miks mäng toimus kahel päeval? Esialgu eile aset leidma pidanud kohtumine peatati Zagrebis 21. minutil tugeva vihmasaju ning kehva väljaku seisukorra tõttu. Kumbki meeskond selleks ajaks skoori avada ei suutnud. Matš jätkus järgmisel päeval ehk täna.

Maailma edetabelis 16. kohal paiknev Horvaatia leidis väravavõrgu üles alles 74. minutil, kui mänguskoori avas kaitsja Domagoj Vida. Suurüllatusele lähedal olnud Kosovo (180.) ei suutnud järelejäänud ajaga viigiväravat lüüa.

Ühtlasi säilitas Horvaatia I-alagrupi esikoha. Tabeliseis seitsme vooru järel: Horvaatia 16, Ukraina 14, Island 13, Türgi 11, Soome 4, Kosovo 1.