Latvala hoiatab Tänakut: uues meeskonnas on kerge varju jääda

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Ott Tänak ja Jari-Matti Latvala.

FOTO: @World/M-Sport

Toyota rallimeeskonna senise selge liidri Jari-Matti Latvala sõnul ei tasu oodata, et Ott Tänaku liitumine kulgeks probleemideta. «Ma olen näinud vaeva, et Yaris oma autoks teha ja nüüd peab Tänak kohanema täiesti uue masinaga,» sõnas soomlane Motorsport Newsile.

Järgmisest hooajast saab võrdsel masinal kihutav Tänak olema Latvalale esimene mõõdupuu. «Ma usun, et meeskonnasiseselt tuleb meil päris hea võitlus, aga üldiselt on meil järgmiseks aastaks väga tugev kooslus. Ma tean, et tahan saada maailmameistriks ja selleks pean olema kiireim kõigist, sealhulgas temast,» rääkis põhjanaaber värskest tiimikaaslasest.

Hõimuvelled saavad omavahel hästi läbi ja seetõttu hoiatas Latvala, et terve senise karjääri Ford Fiesta rooli keeranud saarlane võib avastada, et meeskonna vahetamine pole midagi lihtsat. «Tänaku jaoks on M-Sportist Toyotasse liikumine esimeseks muutuseks ja võib olla veidi keeruline kohaneda, kui oled ühes tiimis nõnda kaua olnud,» rääkis soomlane. «Kui mina läksin Volkswagenisse, siis tegin seda tundega, et see oli Sebastien Ogieri meeskond – tema oli seal olnud algusest peale. Kui oled (meeskonnakaaslasest) kiirem, on kõik hästi, aga kui mitte, siis võid veidi varju jääda.»

Uus WRC-hooaeg algab juba 25. jaanuaril Monte Carlos.

Tagasi üles