Rekordost van Dijk lõi debüütmängus Liverpooli võiduvärava

Liverpooli sangariks kerkis debüütmängus võiduvärava löönud Virgil van Dijk (number 4). Foto: PHIL NOBLE/REUTERS

Liverpooli jalgpallimeeskond alistas Inglismaa karikasarja kolmanda ringi kohtumises linnarivaal Evertoni skooriga 2:1. Eesti rahvuskoondise kapten Ragnar Klavan jälgis kogu kohtumist vahetuspingilt.

Koduväljakul mänginud Liverpool haaras juhtohjad kümmekond minutit enne esimese poolaja lõppu, kui inglane James Milner realiseeris kaasmaalase Adam Lallana teenitud 11 meetri karistuslöögi. Võõrustajate minimaalses eduseisus mindi ka puhkepausile.

Evertoni viigitabamus sündis 67. minutil, kui kontrarünnaku realiseeris väravaks islandlane Gylfi Sigurdsson. Mängusaatuse otsustas maailmarekordilise summa (84,4 miljoni euro - läbi aegade kalleim kaitsja) eest soetatud keskkaitsja Virgil van Dijk. Algkoosseisus alustanud hollandlane suunas 84. minutil nurgalöögist palli võrku. Tegemist oli tema debüüdiga Liverpooli särgis.

Teises samal ajal peetud kohtumises teenis 2:0 võidu Manchester United. Punased Kuradid alistasid koduväljakul inglase Jesse Lingardi 84. ja belglase Romelu Lukaku 90. minuti väravatest Inglismaa esiliigas mängiva Derby County.