Üllataja alistanud Wozniacki jõudis kolmandat korda slämmifinaali

Caroline Wozniacki.
Caroline Wozniacki. Foto: ISSEI KATO/REUTERS/Scanpix

Austraalia lahtiste tennisemeistrivõistluste naisüksikmängus jõudis esimesena finaali taanlanna Caroline Wozniacki, alistades 6:3, 7:6 (2) turniiri suurüllataja Elise Mertensi.

Taanlanna murdis Mertensi pallingu avaseti neljandas geimis ja kui ta seda teise seti viiendas geimis uuesti tegi, näis, et võit tuleb kergelt. Seisult 6:3, 5:4 ja oma servil 30:0 ees olles said närvid aga Wozniackist korraks võitu. Maailma 37. reket Mertens murdis omakorda taanlanna servi ja suutis viia teise seti kiiresse lõppmängu, seal oli aga siiski kindlalt parem Wozniacki.

Austraalias jõudis ta finaali esmakordselt. Seni on taanlanna mänginud slämmiturniiri finaalis kaks korda, ent US Openil pidi ta nii 2009. kui ka 2014. aastal leppima kaotusega.