USA suusataja: väikevenna surm õpetas mulle, kui habras on elu

Jonathon Lillis.

FOTO: USA TODAY Network/USA TODAY Network/Sipa USA

Eile freestyle-suusatamise hüpetes kaheksanda koha saanud ameeriklane Jonathon Lillis pole veel üle saanud väikevenna Mikey Lillise surmast, mis juhtus mullu oktoobris.

«Viimase kolme kuu jooksul olen püüdnud hoida teda iga päev enda lähedal, kas siis kandnud tema jalanõusid või mõelnud talle kogu aeg,» ütles Jonathon. «Olen kolme kuu jooksul mõistnud, kui habras on elu, ning et sellest tuleb iga päev võtta parim. Aga mõnikord on elu ebaõiglane.»

Hüpete finaalis kandis Jonathon venna Mikey endist võistlusvormi. «Kui sain teada, mis värvi riietuses pean olümpial võistlema, siis taipasin kohe, et see läheb kokku Mikey riietusega. Võtsime koos emaga sellelt ära logod ja panime juurde kõik vajalikud atribuudid, et moodustada USA koondise vorm,» selgitas vanem vend.

Perekond Lillis lootis jõuda olümpiale kolmekesi, kuid noorima venna ootamatu surm tõmbas sellele kriipsu. 17-aastane noormees suri une pealt, kuigi veel õhtul tundus tal olevat kõik korras, ta vaatas enne magamaminekut isegi telerist pesapallimatši lõpuni.

Olümpiale ei jõudnud ka keskmine vend Chris Lillis, kes vigastas põlvesidemeid. «Chris on nelja aasta pärast parimas hoos,» lootis Jonathon, kelle vend võitis kõigi aegade noorimana MK-etapi.

Tagasi üles