Žalgiris teenis Euroliigas 20-punktilise kaotuse

Siim Kaasik
Jayson Granger
Jayson Granger Foto: Pacific Press/Pacific Press/Sipa USA

Korvpalli Euroliigas teenis Kaunase Žalgiris hooaja 11. kaotuse, kui jäi võõral väljakul alla Baskonia Vitoriale 64:84

Enne tänast kohtumist oldi omavahel mängitud 17 korda, Baskonia oli neist võitnud 9 mängu, Žalgiris 8. Ka tänavuse hooaja esimese mängu Leedus võitis Baskonia klubi, siis olid nende võidunumbrid 97:77.

Koduseinte toel mänginud Baskonia näitas võimu juba avaveerandil, mis võideti 27:19. Poolajapausile läks Hispaania klubi kümnepunktilises eduseisus. Kolmandal veerandil jätkas Baskonia sealt, kust pooleli jäädi. Nii mindi viimasele kümnele minutile vastu Baskonia 67:45 eduseisus. Viimase veerandi suutis Žalgiris küll kahe punktiga võita, kuid sellest mängu võitmiseks mõistagi ei piisanud.

Baskonia parimana viskas Jayson Granger 20 punkti, Žalgirise resultatiivseim oli Kevin Pangos 12 punktiga.

Turniiritabelis langes Žalgiris viiendalt kohalt kuuendaks, Baskonia hoiab kaheksandat kohta. Vaata tabelit siit.

Teistest tänastes mängudes alistas Belgradi Crvena Zvezda 106:90 Valencia, Bambergi Brose oli 88:79 parem Istanbui Anadolu Efesist, Barcelona võitis koguni 90:63 Olympiacost ning Himki võitis 94:91 Tel Avivi Maccabit.