Blogi ja galerii: Iraan tõmbas Marokol üleajal naha üle kõrvade

Postimees Sport
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

MM 2018. B-alagrupi esimeses kohtumises ei suutnud eelmisel laupäeval Tallinnas Eestist 3:1 jagu saanud Maroko Iraani vastu selget mängulist ülekaalu ära kasutada ja pidi lõpuks 90.+5. minuti väravast vastu võtma ülivalusa 0:1 kaotuse.

Kohtumise esimene poolaeg tõestas taas, et kahe üpris õlgu kehitama paneva meeskonna vahel võib järsku vallanduda üdini kütkestav jalgpallilahing. Duelli esimene poolaeg oligi lahtine, ründav ja mõlemapoolsete võimalustega (pealelöögid 9:9) mäng, millel silm suisa puhkas.

Samas oli mõlema meeskonna isukas esitus ka loogiline – arvestades, et B-alagruppi kuuluvad veel valitsev Euroopa meister Portugal ja turniiri suursoosikute sekka kuuluv Hispaania, vajasid autsaiderid reaalse edasipääsušansi säilitamiseks avamängust võitu. Paremaid võimalusi omas Maroko, keda toetas Peterburis suur fänniarmee, relvastatud 2010. aasta MMil kuulsust kogunud vuvuzeladega. Värava saavutamiseks vajalikku viimistluskvaliteeti ei jagunud piisavalt aga kummalgi.

Teisel poolajal oli vähem nii hoogu kui ka võimalusi. Domineerivam ja üritavam pool oli endiselt Maroko. Igal võimalusel aega viivitanud Iraan võtnuks pakkumise korral ilmselt 0:0 viigi vastu, aga 90.+5. minutil avanes neil võimalus võit näpata. Vasakult äärelt teeniti karistuslöök ja terava tsenderduse suunas marokolane Aziz Bouhhadouz peaga õnnetult enda võrku.

Vuvuzelad vaikisid, Iraan juubeldas ja Maroko fännid voolasid staadionilt imeruttu ära. Nende MM kipub kiiresti otsa saama.

Enne mängu:

Maroko pidas oma viimase kontrollmängu mäletatavasti Eesti vastu ja võitis Lillekülas 3:1. Aafriklastele löödud väravat võib Eesti aga pidada väärt saavutuseks, sest MM-valiksarja läbis Maroko nii, et ei võtnud võrgust ainsatki palli. MMi mängitakse esmakordselt pärast 1998. aastat, kuid kokku viiendat korda. Maroko on kroonitud Aafrika meistriks korra, nende peatreener Herve Renard aga koguni kaks korda - 2012. aastal Sambia ja 2015. aastal Elevandiluuranniku juhendajana.

Iraani koondis osaleb MMil samuti viiendat korda, kusjuures tosinast mängust on neil ette näidata vaid üks võit. Lihtne matemaatika ütleb, et alagrupist edasi pole kordagi saadud. Aasia meistriks on tuldud kolm korda. Omavahel pole aga Maroko ja Iraan varem mitte kunagi kohtunud.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles