Eesti ujujad esinesid edukalt USAs ja Sloveenias

Martin Liivamägi
Martin Liivamägi Foto: Peeter Langovits

Maikuu viimastel päevadel osalesid Eesti ujumiskoondislased rahvusvahelistel võistlustel USA-s ja Sloveenias.

USA-s Irvine´is toimunud ujumisvõistlustel Speedo Grand Challenge´l sai Martin Liivamägi 200 meetri kompleksujumises teise koha ajaga 2.03,67. Selle tulemusega alistas Martin nii MM-i kui ka OM-i B-normatiivi. Sellel alal oli kiireim Austria staar Markus Rogan, kes sai ajaks 2.01,12.

100 meetri seliliujumise distantsi läbis Martin Liivamägi 59,47-ga, mis andis 14. koha. Võitjak tuli Daniel Bell Uus-Meremaalt ajaga 55,34.

Martin Liivamägi sai 100 meetri vabaujumises 23. koha läbides distantsi ajaga 53,24. Siin oli finaalis kiireim USA ujuja Nathan Adrian 49,14-ga.

100 meetri rinnuliujumise eelujumises saavutas Martin viienda aja 1.04,17, kuid loobus finaalst, sest ees ootas ka 200 meetri kompleksujumise finaal.

Teise poodiumikoha meie ujujatele tõi Jane Trepp, kes sai ajaga 25,82 50 meetri vabaujumises kolmanda koha. See aeg on parem kui MM-i B-normatiiv. Distantsi võitja oli Jessica Hardy (USA) 25,18-ga.

100 meetri rinnuliujumises sai Jane ajaks 1.19,47 ning pälvis 51. koha. Finaalujumises oli võidukas venelanna Julia Jefimova ajaga 1.06,77.

Eduka tagasituleku tegi ka Jana Kolukanova, kes sai 50 meetri vabaujumises kirja 26,32 ja 7. koha.

Annika Saarnak saavutas 100 meetri liblikujumises 12. koha näidates aega 1.02,41. Ala võitis Kanada ujuja Katerina Savard 58,48-ga.

100 meetri vabalt läbis Annika 59,30, mis andis 25. koha. Finaalis oli kiireim Jessica Hardy ajaga 54,67.

Kroolisprindis sai Annika Saarnak ajaga 28,07 48. koha.

Triin Aljand oli aga hoos Sloveenias Banja Luka lahtistel meistrivõistlustel, kus ta saavutas võidu 50 meetri liblikujumises MM-i A-normatiivi alistava ajaga 26,67.

50 meetri vabaujumises sai Triin teise koha, kui jäi sajandiksekundiga alla Serbia ujujale Miroslava Najdanovskile, kes läbis distantsi 25,66-ga.

Triin Aljand osales ka 100 meetri liblikujumise eelujumises, kus näitas kolmandata aega 1.03,39.