Brutaalselt aus Martin Dorbek: kõik peavad peeglisse vaatama!

Läti suurklubi Riia VEF alistas Eesti meistermeeskonna BC Kalev/Cramo 85:75. Jälle. Neljandat korda jutti. «Ma ei suuda sõnadesse panna, kui suur pettumus on neile neljandat korda kaotada,» oli Kalevi korvpalluri Martin Dorbeku nägu pärast matši Kanal 12 intervjuud andes ehedat ahastust täis.

VEF juhtis suuremat osa mängust, kuid veel viimasele veerandile läksid meeskonnad 58:58 viigiseisult. Järgnes aga krahh. «Tõesti väga halvasti mängisime,» ei hakanud Dorbek vabandusi otsima. «Kuidagi nende mäng üldse ei sobi meile. Me teeme täpselt samasugust eeltööd nagu teiste meeskondade vastu, aga see ei tööta. Tõesti suur pettumus.»

Mis siis VEFi mängu Kalevile nõnda ebamugavaks teeb? «Väga palju katteid, kogu aeg peab valmis olema, olemegi valmis mänguks, keskendusimegi aga no mõni vastane on selline.» sõnas täna 17 minutiga kaks punkti visanud ja kõik kolm kaugviset mööda pannud tagamängija. «Ma arvan, et oleme parem meeskond, aga kui neli korda järjest neile kaotada … Seeda on natukene liiga palju.»

«Lauapallid, suhtlemises häired … Nad saavad väga vabalt meie vastu viskele, ükski teine meeskond ei saa nii vabalt ja ma ei oska praegu öelda, miks see nii on,» lisas Dorbek. «Me kõik peame peeglisse vaatama ja parandusi tegema. Kui me peaksime nendega veel hooaja edenedes kokku minema, siis ma arvan ja usun, et enam me ei eksi. Viis korda VEFile kaotada oleks lubamatu.»

Tänase kaotusega sai suure löögi Kalevi lootus jõuda VTB Ühisliigas play-offi. «Tahaksime olla play-offi sats. Nemad hetkel selle piiri peal pole,» sõnas Dorbek. See teeb kaotuse veel eriti valusaks.

Parandus! Algselt oli intervjuu transkribeerimise vea tõttu kirjas, et Dorbek ütles, nagu poleks Cramo play-offi piletit vääriv sats.

Tagasi üles