E, 16.05.2022

Halb reklaam Nikele: tulevasel NBA-lootusel lagunes mängujalats juba 33 sekundi järel

Postimees Sport
Halb reklaam Nikele: tulevasel NBA-lootusel lagunes mängujalats juba 33 sekundi järel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Zion Williamson hetk pärast mängujalatsi rebenemist.
Zion Williamson hetk pärast mängujalatsi rebenemist. Foto: Reuters/ScanPix

Alles 18aastane Zion Williamson, keda peetakse juunis toimuva NBA drafti esimeseks valikuks, vigastas õnnetult põlve, kui tema Nike’i firma mängujalats ootamatult ära lagunes.

Duke’i ülikooli eest palliv Williamson alustas eilses mängus North Carolina vastu parajasti oma esimest rünnakut kui tegi palliga triblades terava pettemanöövri. Paraku ei pidanud tema Nike'i mängujalats järsule pidurdusele vastu, rebenes välisküljelt täielikult puruks ning mängija jalg libises sellest välja. Kahjuks polnud see veel kõik: Williamson vigastas juhtunu käigus oma vasaku põlve sidemeid ning pidi edasist mängu pingilt vaatama. Kohtumine kaotati 72:88.

Ehkki Duke’i peatreener Mike Krzyzewski teatel oli tegu pigem kergemat sorti vigastusega, on veel vara öelda, millal Williamson uuesti platsile pääseb.

Sõna saanud Nike esindaja teatas, et juhtunu pani sporditarvete giganti sügavalt muretsema ning Zionile soovitakse kiiret paranemist.

„Meie toodete kvaliteet ja funktsionaalsus on meile kõige tähtsam ning selgitame kindlasti välja juhtunu põhjused,“ lubas ta.

Üliandekat Williamsoni peetakse juba praegu LeBron Jamesi mantlipärijaks. Kahekordne NBA-meister Kevin Durant on nimetanud talendikat mängijat lausa põlvkonna parimaks. Veel ülikoolikorvpalli mängival Williamsonil on juba praegu sedavõrd suur menu, et tema mängupiletid müüakse maha nagu soojad saiad. Nii näiteks käis Williamsoni jaoks kurvalt lõppenud mängu vaatamas ka USA ekspresident Barack Obama. Duke'i mänge on käinud vaatamas ka poksistaar Floyd Mayweather ning NBA legend LeBron James.

Tänavune NBA draft peetakse 20. juunil New Yorgis ning Williamson on ennustatavalt suurim kandidaat esimesele valikule.

Märksõnad
Tagasi üles