PM Korsikal. Järveoja: lehmakari teel on korraldajate tegemata töö

Pärast autoralli MM-sarja neljanda etapi esimest võistluspäeva Korsikal ütles Martin Järveoja, et avakatsel neile ettejäänud lehmakari oli selgelt tingitud korraldajate tegemata tööst. 

«Täiesti seisma me ei jäänud, aga kuna sõitsime suure hooga, pidime päris kõvasti pidurdama. Terve kari oli neid. Tegime mõistlikult, et ei hakanud kuskilt läbi pressima, ootasime, et kõik lähevad üle tee ning saime oma sõitu jätkata,» kommenteeris Tänaku kaardilugeja avakatse seika lehmadega.

Kas eestlastel on lootust ka aega tagasi saada? «Nagu öeldakse, force majeure, neid olukordi tuleb ette. Andsime tiimile küll ülesande, et nad võrdleksid meie esimest ja teist läbimist ning vaataks, palju me tolle väikese lõigu peal aega kaotasime. Iseenesest on ju lehmad korraldajate tegemata töö ka, et pole ohutus tagatud. Ma pole veel tiimipealikega arutanud sellel teemal, aga eks see on mõne sekundi lugu. Kõik on veel lahtine, poodiumikohtadele käib kõva võitlus,» lisas Järveoja.

Rallipäeva teisel läbimisel olid eestlased veidi ettevaatlikumad, sest auto üks amort ei töötanud nii nagu peab. «Iseenesest sõiduomadusi ta ei mõjutanud, aga võib-olla mõnes kohas lõigates pidi ettevaatlikult sõitma,» ütles Järveoja mittetoiminud amordi kohta.

Kuna kiiruskatsed on Korsikal uued, tuli üsna palju teha ka legendimuudatusi. «Kuna sellel aastal on palju uusi katseid, siis nende uute autodega on hoog päris ettearvamatu. Mõnest kohast läheme oluliselt kiiremini läbi kui legendi koostamise ajal arvestasime, sellest tuleb ka palju legendimuudatusi. See on puhtalt selle jaoks, et teine läbimine veel kiiremini sõita,» selgitas Järveoja.

Tagasi üles
Back