Andrei Ojamets: ei tahaks, et EMist kujuneks turismireis

Andrei Ojamets.

FOTO: TAIRO LUTTER / Postimees Grupp/Scanpix Baltics

Eesti võrkpallinaiskonna peatreener Andrei Ojamets loodab, et Eesti naiskond näitab Euroopa meistrivõistlustel enda parimat mängu. Eriti tähtis on Ojametsa sõnul hingestatud võitlus ja naiskondlik ühtsus.

Eesti naiste võrkpallikoondis tuleb Euroopa meistrivõistlustel palliplatsile järgmisel reedel, kui vastamisi minnakse kodunaiskond Ungariga. Enne EMi seisab Eestil ees kontrollturniir Ukrainas. Peatreener Ojametsa sõnul muutub naiskonna seis järk-järgult paremaks. «Oleme lasknud koormused alla ja füüsiline vorm peaks minema paremaks iga päevaga. On selge, et nädalaga me enam suurt arengut ei tee. Samas loodan väga, et Ukrainas peetavad mängud lihvivad meie koostöö paremaks.» 

Ojametsa sõnul on üheksa päeva pärast algav EM paljudele senise karjääri tipphetk.

«Suurem osa meie mängijatest on tegelenud võrkpalliga terve elu ja väga suure hingega. Igale mängijale on EM väga suur väljakutse –  võibolla elu kõige suurem sündmus võrkpallis. Kõik peavad andma oma parima, siis suudame ka tugevatega mängida. Selge on, et paberil oleme autsaiderid. Samas, kui igaüks teeb hea mängu, on meil võimalused  olemas. Meie jaoks on ülitähtis võitlusvaim. Tahaksin, et sõltumata vastasest näitaksime iga geim üles tõelist võitlust. Ei soovi, et turniirist kujuneks turismireis. Arvan, et keegi ei taha seda.»

Ojamets rõhutas, et Eesti naiskonna edu tugineb ühtselt heal tegutsemisel.

«Meie võistkonnas superstaari pole, meie edu põhineb võistkondlikul mängul. Iga puude peab olema tehtud võimalikult meisterlikult. Üksi keegi skoori ei tee, ründaja edukus sõltub suuresti võistkonnast. Eriti meie puhul, sest meil ei ole nii võimsat naist, kes rasked pallid kindlalt maha lööks,» lõpetas koondise peatreener.

Eesti võrkpallinaiskond kohtub EMi eel kontrollturniiril Ukraina ja Valgevene koondistega.

EMil minnakse vastamisi Horvaatia, Ungari, Rumeenia, Aserbaidžaani ja Hollandiga.

Tagasi üles