Otsepilt ja -blogi: Kuidas läheb Tänakul punktikatsel?

Türgi rallil sõidetakse täna viimane võistluspäev. Kavas on neli kiiruskatset kogupikkusega 32,6 km. Päeva esimesel 7,05 km pikkusel kiiruskatsel näitas parimat aega Ott Tänak (Toyota), kes edestas pooleteise sekundiga norralast Andreas Mikkelseni (Hyundai). Kahel järgmisel katsel sõitjad enam riske ei võtnud ning kiiruskatsed läbiti ühtselt rahulikus tempos. Punktikatsele stardib turvalises eduseisus prantslane Sebastien Ogier (Citroen), kes edestab meeskonnakaaslast Esapekka Lappit 19,8 sekundiga. Kolmas on norralane Andreas Mikkelsen, kes jääb prantslasest maha 58,2 sekundiga.

Enne Türgi MM-etappi:

Ott Tänak ja Martin Järveoja lähevad Türgi rallile taas vastu punktitabeli esikohal, kui edu teisel kohal oleva Thierry Neuville ees on 33 punkti. Kolmandal kohal asub sõitjate tabelis Sebastien Ogier, kes kaotab Tänakule juba 40 punktiga.

Teist aastat järjest MM-kalendrisse kuuluv Türgi ralli on sõitjatele ülikeeruline, sest sealsed olud nõuavad palju nii sõitjatelt kui ka masinatelt. Kivised ning aeglased katsed eelmisel aastal Tänakule ja Toyotale liigselt ei sobinud, kuid kuna teisi sõitjaid tabasid probleemid, tõi tark ning kindel sõit eestlastele võidu. 

«Kõik päevad on keerulised, aga kõige raskemad olud on reedel. Kiiruse poolest pole kruusa peal kunagi eelis teed avada. Teine ring on meie jaoks ka juba tee katki. Kohati saab see olema ellujäämiskursus,» ütles Tänak, kes peab teadupärast ralli avapäevale startima esimesena.

Tagasi üles