Eesti rekordi püstitanud Zirk: tahtsin tiimile võimalikult palju punkte tuua

Kregor Zirk.

FOTO: Sander Ilvest

Indianapolises peetud uue võistluse ISL (International Swimming League) esimesel etapil viis Kregor Zirk Eesti 400 meetri vabaltujumise rekordi lühirajal ajani 3.44,75.

Rekord paranes peaaegu kolme sekundi võrra, varasem tippmark 3.47,51 kuulus 2016. aastast samuti Zirgi nimele.

«Arvan, et väga palju aitas kaasa tugev konkurents ja tahe ujuda hästi, et tiimile võimalikult palju punkte tuua. Kindlasti ei oodanud ma nii head aega, aga ega ma enne starti mõelnud ka sellele. Keskendusin lihtsalt võistlemisele,» vahendas Zirgi sõnu ujumisliidu pressiteade.

«Mulle meeldis väga ajaloo esimene ISLi võistlus. Tekkis tõsine tiimitunne. Sain ka sellest aru, et selles liigas on ajad teisejärgulised. Kõik oleneb sellest, kes saab esimesena käe seina ja toob tiimile rohkem punkte. Kindlasti uus formaat ehk otse finaalid ja palju starte lühikese aja jooksul vajab harjumist. Arvan, et aja möödudes arenen nii mina ise kui ka treenerid ja õpime, kuidas selliseks võistluseks valmistuda, kohapealse tiheda graafikuga toime tulla ning sellest taastuda.»

Esimesel etapil kogus kõige enam punkte Zirgi koduklubi Energy Standard. ISLi järgmine etapp peetakse juba eeloleval nädalavahetusel Napolis.

Tagasi üles