Lebron Jamesi vabavisked juhtisid Lakersi võidule, Warriors sai juba 11. kaotuse

LeBron James
LeBron James Foto: Marcio Jose Sanchez/AP

Korvpalliliigas NBA peeti läinud ööl kaheksa kohtumist. Läänekonverentsi liider Los Angeles Lakers alistas 99:97 Sacramento Kingsi, eelmise hooaja finalist Golden State Warriors pidi vastu võtma juba hooaja 11. kaotuse.

Los Angeleses peetud kohtumist kontrollisid esimesel poolajal külalised, kui kodumeeskond Lakers vaid korra juhtima pääses. Avaveerandaja 10 punktiga võitnud Sacramento mängis siiski teise veerandaja lõpus edu maha ning poolajale mingi kõigest 1-punktilises külaliste eduseisus.

Teisel poolajal harras kodumeeskond ohjad enda kätesse, olles  stabiilselt paaripunktilises eduseisus. 22 sekundit enne kohtumise lõppu suutis serblane Bogdan Bogdanovic tabloole ka 97:97 viigiseisu tuua, kuid järgmisel rünnakul tehti viga Lebron Jamesile, kes mõlemad vabavisked tabas. Mängu viimane rünnak jäi Sacramento kätte, kuid Harrison Barnesi viske blokeeris Anthony Davies.

Võitjate parimaks kerkis Lebron James 29 punkti, 4 lauapalli ja 11 korvisööduga. Anthony Davies panustas 17 punkti, 5 lauapalli ja 4 blokeeritud viskega. Sacramento ridades kerkis edukaimaks korvikütiks  Buddy Hield 21 silmaga, Bogdan Bogdanovic toetas 18 punktiga.

San Franciscos peetud kohtumises tuli idakonverentsi liider Boston Celtics külla sealsele Warriorsile. Kuigi kodumeeskond alustas kohtumist hästi ning pääses avaveerandil ka 15 punktiga juhtima, tuli lõpuks ikka kaotus vastu võtta. Celtics võitis kohtumise 105:100, võitjate parimana tõi Jayson Tatum 24 punkti. Vigastustega kimpus oleva Warriorsi resultatiivseim oli Alec Burks 20 silmaga.