Video ⟩ Vapper Taani hokimees hakkas endast suuremale vastu, kuid sai NHLis kolaka

Jäähokiklubi Winnipegi Jetsi ründaja Nikolaj Ehlers (27) jäi poksimatšis Anaheim Ducksi Ryan Getzlafile alla (15).
Jäähokiklubi Winnipegi Jetsi ründaja Nikolaj Ehlers (27) jäi poksimatšis Anaheim Ducksi Ryan Getzlafile alla (15). Foto: FRED GREENSLADE/The Canadian Press/PA Images/Scanpix

Jäähokiliigas NHL alistas Winnipegi Jets pühapäeval Anaheim Mighty Ducksi 3:2, julgeim mees jääl oli Jetsi taanlasest ründaja Nikolaj Ehlers.

Avakolmandikul tehti 32 sekundi jooksul kaks väravat. Mark Scheifele viis kodumeeskonna 1:0 juhtima, pisut rohkem kui pool minutit hiljem olid tablool numbrid 1:1. Anaheimi rootslased Rickard Rakell ja Jakob Silferberg viimistlesid kena koostöö väravaks.

Esimese perioodi lõpus sai näha ka rusikavõitlust. 193 sentimeetrit pikk Kanada staar Ryan Getzlaf nügis endast 11 sentimeetrit lühemat taanlast Nicolaj Ehlersit. Taani viiking läks närvi, viskas kindad jääle ja üritas Getzlafil lõualuud paigast lüüa, paraku jäid Ehlersi käed lühikeseks ning peagi leidis 102 kilogrammisest kanadalasest 24 kilo kergem taanlane end jääl sirakil...

Jets võitis matši 3:2. Neli minutit enne mängu lõppu oli taas täpne Scheifele. Taani - Kanada rusikavõitlust saad näha siit: