Eesti koondise keskkaitsja siirdub Ukraina kõrgliigasse

Joonas Tamm

FOTO: FK Desna

FC Floraga jalgpalliklubiga kolmel korral Eesti meistriks tulnud keskkaitsja Joonas Tamm jätkab karjääri Ukrainas, sõlmides sealses neljandat kohta hoidva Desna Chenihiviga pooleteistaastase lepingu.

Järgmisel nädalal oma 28. sünnipäeva tähistav Eesti koondise keskkaitsja Tamm mängis viimati Norra kõrgliigas Lilleström SK-s, kes aga algavaks hooajaks esiliigasse langes, vahendab Flora koduleht. Hooaja lõpuni kestnud laenulepingut Tamm ja Lilleström ei pikendanud, mis tähendas uusi väljakutseid.

Chernihivi Desna asub peale 18 vooru liigatabelis tugeval neljandal kohal, olles kogunud kümme võitu, kolm viiki ja viis kaotust. Teisel kohal asuv Kiievi Dünamo jääb vaid kolme punkti kaugusele.

Ukraina liigasüsteem näeb aga ette, et peale 22 vooru lüüakse 12-liikmeline liiga pooleks ning nii ülemine kui alumine pool mängivad viie klubiga veel kaks korda läbi ehk hooaja peale kokku 32 mängu. Mullu lõpetas Desna põhihooaja kaheksandana ning hoidis seda kohta lõpuni. Eurokoha tagavad hooaja lõppedes viis esimest.

Tamm liitus oma uue klubiga Türgi treeninglaagris. Teisipäeval kohtutakse Austria kõrgliigaklubi Hartbergiga ning 4. veebruaril Tšehhi kõrgliigaklubi Libereciga.

Liigahooaeg jätkub Ukrainas 23. veebruaril, kui Joonas Tammel ja Desnal tuleb kohe külla sõita Ukraina suurklubile Donetski Shakhtarile.

Eesti koondist on Tamm esidnanud 35 kohtumises ja löönud kolm väravat.

Tagasi üles