Koos koroona vastu: vormelitiimid ehitavad päevas üle 1000 hingamisaparaadi

Toimetas Karl Juhkami
Copy
Vabatahtlik patsient demonstreerib Londonis hingamisaparaati.
Vabatahtlik patsient demonstreerib Londonis hingamisaparaati. Foto: JAMES TYE/AFP/Scanpix

Vormel 1 sarja meeskonnad löövad kaasa koroonaviiruse pandeemia vastases võitluses. Mercedese tiimi inseneride kiirkorras valmistatud hingamisaparaadile on esitatud näiteks juba üle 10 000 tellimuse. 

Mercedese tiimi inimesed valmistasid koostöös Londoni University mehaanikainseneridega CPAP-aparaadi. Seda saab haiglates kasutada intensiivravis viibivate patsientide aitamiseks ja on laialdaselt kasutusel ka Hiinas ja Itaalias. Heakskiidu uuele aparaadile on andnud ka erinevad tervishoiuorganisatsioonid. 

Vastavate aparaatide puuduse tõttu Suurbritannias töötasid Londoni University teadlased Mercedese abiga kiirkorras selle välja, aparaadid läksid tootmisse vähem kui 100 tundi pärast töö alustamist!

Lisaks esitas Briti terviseamet oma seitsmele vormel 1 tiimile ühise palve – valmistada kiirkorras veel 10 000 hingamisaparaati (RMVS). Abipalve ei läinud kurtidele kõrvale ja seetõttu väljubki praegu tehastest, kus tavaliselt valmistatakse kolbe ja muid mootoriosi, päevas ligemale 1000 hingamisaparaati.

Märksõnad

Tagasi üles