Jarmo Jagomägi
, Reporter

Balti keti karikaturniiri viimases matšis alistas Eesti koduses Saku suurhallis kindlalt 84:67 Läti ning krooniti teenitult võitjaks. Kohtumise käiku ja analüüsi leiab allolevast blogist.

Eesti koondis alustas kohtumist võimsalt, võites avaveerandi 24:9, kuid poolajapausiks olid lõunanaabrid vahe taas viisakaks mänginud. Riietusruumi mindi eestlaste 36:30 eduseisul.

Kolmandal veerandajal haarasid meie mehed taas juhtohjad enda kätte. Viimase veerandaja alguses oli Eesti koondise eduseis juba 12 punkti (60:48) ning lõpusireeniks ilutsesid tablool sinisärkide 84:67 võidunumbrid.

Eesti koondise resultatiivseim oli Henri Drell 16 punktiga, rahvusesinduse kapten Siim-Sander Vene toetas teda 15 punkti ja 8 lauapalliga, kahekohalise arvu punktideni jõudis veel ka Janari Jõesaar (10). Ülejäänud eestlased: Kerr Kriisa (8 + 4 rs), Rauno Nurger (8 + 6 lp), Rain Veideman (7), Sander Raieste (7), Kregor Hermet (6), Siim-Markus Post (5 + 6 rs) ja Kristjan Kitsing (2). Lätlaste mänguvankrit vedasid Arturs Ausejs (18 punkti) ja Artjoms Butjankovs (14). STATISTIKA

Enne mängu

Võrreldes reedese mänguga Leedu vastu on treenerid koosseisus teinud kaks vangerdust – Robert Valge ja Rait-Riivo Laane asemel võtavad koha sisse koondise debütant Siim-Markus Post ja kogenud kaitsespetsialist Martin Dorbek. Läti vastu jooksevad väljakule: Kristjan Kitsing, Rauno Nurger, Henri Drell, Rain Veideman, Janari Jõesaar, Siim-Sander Vene (C), Kregor Hermet, Sander Raieste, Martin Dorbek, Kerr Kriisa, Siim-Markus Post ja Saimon Sutt.

Soomlasest peatreener Jukka Toijala oli pärast Leedu alistamist rahulolev ning tundis uhkust mängijate võitluslikkuse üle. Kuna tegemist on sõprusturniiriga lubas loots jätkata samal joonel: võimaluse saavad kõik 12 üles antud mängijat.

Lõunanaabrite poolelt teevad kaasa kõik samad 12 mängijat, kes eilegi 59:82 kaotusmängus Leedu vastu: Edmunds Elksnis (Valmiera Glass/VIA), Arturs Ausejs (Jekaterinburgi Ural), Kaspars Berzinš (BK Ogre), Artis Ate (Riia VEF), Andris Misters (Melilla), Artjoms Butjankovs (BC Samaara), Marcis Šteinbergs (Gran Canaria II), Kristaps Dargais (BK Ogre), Karlis Šilinš (Florida Atlantic), Kristaps Gluditis (Ventspils), Edgars Lasenbergs (Pasvalyse Pieno Žvaigždes) ja Edvards Mežulis (Läti Ülikool).

«Meil oli palju rohkem mängijad, aga nad treenivad igapäevaselt kontaktivabalt. Osade lepingud ei luba praegu riske võtta, mõned pidid juba sel nädala koduklubi juurde minema,» selgitas Läti peatreener Roberts Štelmahers õhukest koosseisu.

Eile jäädi küll kindlalt alla Leedule, ent juhendaja sõnutsi oli see üsna oodatav tulemus: ««Nägin ka positiivset. Meil on tiimis kaheksa uut mängijat. Muidugi olid nad alguses närvis. Lisaks pole ammu saanud võistlusmängu pidada. Midagi üllatavat polnud. Tegime enne turniiri vaid kuus ühistrenni. Keegi pole niimoodi täielikult valmis.»