Video ⟩ Toyota WRCga kihutav Rovanperä lennutas Eestis kruusa

Kalle Rovanperä.

FOTO: McKlein/Toyota Gazoo Racing WRT

Toyota rallitiim testib sel nädalal oma WRC-autot Lõuna-Eestis. Kui eile oli roolis Elfyn Evans, siis täna kogub kilomeetreid Kalle Rovanperä.

Rallimaailma suurimaks talendiks peetav 19-aastane soomlane teeb tänavu WRC-autoga debüüthooaega ning on aastat alustanud heade tulemustega. Monte Carlos ja Mehhikos oli ta viies, kuid Rootsis suisa kolmas.

Autoralli MM-sarjas on sõita vähemalt viis etappi, kuid ilmselt liitub kalendriga ka Belgia. Hooaeg jätkub 4.-6. septembrini Lõuna-Eestis Rally Estoniaga. Ametlikult on praegu lisaks Eestile graafikus Türgi, Saksamaa, Sardiinia ja Jaapan.

Koroonakriisi tõttu on sel hooajal sõidetud vaid kolm etappi, millest vaid Monte Carlo ralli toimus viperusteta. Rootsis lühendati võistlustrassi olematute talveolude tõttu peaaegu poole võrra ja Mehhikos jäeti viimane päev viirusepuhangu tõttu ära.

MM-sarja üldarvestust juhib Sebastien Ogier, edestades tiimikaaslast Evansit kaheksa ja Thierry Neuville'i 20 punktiga. Ott Tänak on viies ja jääb maha 24 silmaga. Belglase ja eestlase vahele mahub 40 punkti kogunud Rovanperä.

Tagasi üles
Back