Kitsing aitas Rytasel võiduseeriat pikendada

Kristjan Kitsing (palliga).
Kristjan Kitsing (palliga). Foto: Tairo Lutter / Postimees

Leedu korvpalli kõrgliigas jätkab endiselt vankumatult Vilniuse Lietuvos Rytas, kes neljandas voorus oli tulemusega 90:80 parem neid võõrustanud Alytuse Dzukijast.

Alytuse Dzukija osutas pealinnast külla sõitnud Rytasele südi vastupanu ning mänguseis püsis võrdsena viimaste minutiteni. Lõpuks võttis tabeliliider Rytas lihtsalt jõua oma.

Mängule kolme järjestikulise võiduga tulnud Rytas pääses avaveerandil koguni üheksa punktiga juhtima ning näis, et jalutatakse taas kerge võidu suunas. Teise veerandi alguses kasvatati eduseis kahekohaliseks, kuid ühtäkki tabas neid mõõn ja tabloolt vaatas vastu 37:34 Dzukija juhtseis.

Teine poolaeg kulges sarnaselt esimesele. Riietusruumist tuli jälle paremini mängu Rytas, minnes parimal juhul kolmanda veerandi viimasel minutil 12 silmaga ette. Dzukija vastas sellele 13:0 spurdiga ja otsustaval neljandikul asuti 66:65 juhtima.

Tasavägises heitluses võttis tugevam ikkagi jõuga seekord võidu ja otsustavatel hetkedel oli platsil ka Eesti korvpallikoondislane Kristjan Kitsing. Tasuks 90:80 võit ja seega jätkatakse koduliigas endiselt kaotuseta.

Võitjate parimana tõi Andrew Goudelock 22 punkti. Tubli esituse teinud Kitsingu arvele kogunes 23 minutiga 8 punkti ja 3 lauapalli.