Blogi Sildaru lõpetas MMi kuuenda kohaga

Siim Kaasik
Henry Sildaru.
Henry Sildaru. Foto: Tõnis Sildaru

14-aastane freestyle-suusataja Henry Sildaru teenis juunioride MMil Big Airis kuuenda koha.

Võistlusel, kus kolmest hüppest läks arvesse kaks, tegi Sildaru parima soorituse avakatsel, mille eest teenis 80 punkti.

Teises ja kolmandas voorus proovis Sildaru ühte ja sama trikki, kuid mõlemal puhul oli probleeme puhta maandumisega. Teise katse eest sai ta 40,25 ning kolmanda katse eest 51 punkti. Seega lõpetas Sildaru võistluse 131 punktiga, mis andis seekord kuuenda koha.

Juunioride MM-tiitlile käis pingeline võitlus 16-aastase Tšehhi sportlase Matej Švanceri ja sama vana Austria suusataja Daniel Bacheri vahel.

Kuldmedali võitis 188 punktiga Švancer, kes sai avavoorus kirja lausa 98,5 punkti. Parimal hüppel 93,25 silma teeninud Bacheri tulemuseks jäi 181,25 punkti. Pronksmedali võitis 16-aastane itaallane Miro Tabanelli 167,25 punktiga.

Tulemused:

Enne võistlust

Kvalifikatsioonis näitas Sildaru teist tulemust, teenides 85 punkti. Teda edestas vaid pargisõidu kuldmedalist, 89,75 punkti kogunud tšehh Matej Švancer.

Finaalvõistlusel osaleb 12 sportlast. Kõigil on kasutada kolm katset, millest arvesse läheb kaks.

Sildaru on MM-debüüdil võitnud kaks medalit. Rennisõidus krooniti ta juunioride maailmameistriks ning pargisõidus teenis noormees pronksmedali.